Победа на Леганес изпрати Осасуна в Сегунда

Валенсия записа втора поредна загуба в първенството, този път "прилепите" отстъпиха у дома с 2:3 от Реал Сосиедад

Леганес направи важна стъпка в битката си за оцеляване, след като се наложи с 3:0 над гостуващия Лас Палмас в междинния 34-и кръг в Испания. Това обаче е лоша новина за последния в класирането Осасуна, за който този резултат означава изпадане от елитната Примера.

В рамките на шест минути през втората част домакините решиха всичко в мача с попадения на Гереро и Лусиано. В 55-ата минута Лусиано откри резултата на „Мунисипал де Бутарке” след асистенция на Гереро, а само четири по-късно самият Гереро се разписа за 2:0. Финалният щрих постави Лусиано след точно изпълнена дузпа за крайното 3:0.

Леганес има 30 точки в актива си и е с шест повече от 18-ия Спортинг Хихон. Гранада остава на 19-а позиция с 20 точки и минимални шансове за оцеляване, а Осасуна е последен с 18, четири кръга преди края на шампионата. Заради по-лошите показатели в директните мачове с Леганес, Осасуна няма шанс за сапсение в Примера.

В друг двубой от кръга Валенсия загуби с 2:3 от Реал Сосиедад, като вече в трети мач „прилепите” нямат успех.

Срещата на „Местая” започна кошмарно за домакините, които след минута игра изоставаха в резултата, след като Диего Алвес си вкара автогол. В 30-ата Вилиан Жозе удвои след точно изпълнена дузпа, а след почивката Микел Оярзабал оформи класиката в 65-ата минута.

Последва щурм на Валенсия, който обаче не доведе дори до частичен обрат. Нани намали от дузпа в 68-ата, а Дзадза вкара втори в 72-ата, оформяйки крайният резултат.

Друга лоша новина за Валенсия от двубоя е жълтият картон на Симоне Дзадза, който вади италианеца от сметката за гостуването на Реал Мадрид през уикенда.

Реал Сосиедад се изкачи място нагоре в класирането и вече е 6-и с 58 точки. Валенсия остава на 12-а позиция с 40 точки.

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

Подписването на постоянни договори с Кансело и Феликс вече не е приоритет перд Барса

Това разкрива испанският вестник "Спорт"

Фалкао си тръгва от Райо Валекано след края на сезона

Колумбиецът се разделя с тима

Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Реал с крачка по-близо до титлата (ВИДЕО)

"Кралете" ликуват в Сан Себастиан и с резервите

Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)