Сосиедад се препъна срещу Леванте и изостана в битката за Лига Европа (ВИДЕО)

Синьо-белите завършиха само 1:1 срещу Леванте

Леванте и Реал Сосиедад завършиха 1:1 в мача от 34-ия кръг на Ла Лига. Резултатът е разочароващ за баските, които пропуснаха да се изравнят по точки с Хетафе на 6-ото място. Преди паузата в първенството отборът на Иманол се целеше в местата, даващи право на участие в Лига Европа, а сега може да не попадне дори в Лига Европа.

Реал Сосиедад беше по-добрият отбор до почивката, но не се възползва от ранния гол на Александър Исак. Шведският нападател се разписа в 12-ата минута, след като засече центриране от левия фланг на Микел Оярсабал. Преди това домакините имаха претенции, че срещу техен футболист е било извършено нарушение, но реферът Валентин Писаро даде знак играта да продължи.

Само 4 минути по-късно дълго подаване на Рубен Рочина стигна до Хосе Луис Моралес, който се пребори със защитник на гостите и технично пусна топката покрай вратаря Мигел Анхел Моя за 1:1.

В средата на полувремето Исак намери по чудесен начин Кристиан Порту, но той стреля в аут. Мартин Йодегор също не успя да върне преднината на Реал Сосиедад, шутирайки покрай вратата.

През втората част и двата отбора имаха възможност да стигнат до победата. Най-чистото положение се откри пред Гонсало Мелеро в 75-ата минута, но Моя изби. В добавеното време пък гостите получиха пряк свободен удар на удобна позиция. Зад топката застана Микел Мерино, който шутира далеч от целта.