Интер се справи с Болоня и крачи все по-уверено към титлата в Италия (ВИДЕО)

Грандът от Милано спечели с 1:0

Интер постигна 10-ата си поредна победа в Серия А, като се наложи над Болоня с 1:0 като гост на стадион „Ренато Дал’Ара“ в мач от 28-ия кръг в италианския елит. Воденият от Тиаго Мота тим даде всичко от себе си, но не успя да открадне нещо лидера в Италия, който стигна до трите точки, благодарение на попадението на Ян Бисек в 37-ата минута на срещата.

След този успех Интер дръпна пред своите преследвачи, като вече има 75 точки в актива си, като остави Ювентус на 18 зад себе си. Болоня пък е на 4-то място с 51 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Интер. В 10-ата минута Алексис Санчес си отвори пространство за удар и отправи такъв от наказателното поле на Болоня, като насочи топката в десния ъгъл, но Лукаш Скорупски отрази.

Пет минути по-късно Матео Дармиан стреля към вратата на Болоня, но не успя да намери очертанията, като топката прелетя покрай левия страничен стълб.

Николо Барела излезе на чиста позиция за удар в 22-рата минута, но отново Лукаш Скорупски бе последната пречка пред гола. Интер бързо си върна притежанието и Карлос Аугусто пробва рефлекса на стража на Болоня на свой ред, но Скорупски пак се справи.

Болоня разгърна добре своя много опасна атака в 34-ата минута, като Люис Фъргюсън имаше първата добра възможност да отбелязване за домакините, но Ян Зомер не отстъпи на своя колега, като също направи страхотно спасяване.

Интер успя да поведе в 37-ата минута, когато Алесандро Бастони показа добра техника и центрира топката в наказателното поле на Болоня, където Ян Бисек засече с глава и насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки шансове на Скорупски да се намеси.

Болоня стартира активно втората част. В 48-ата минута Стефан Пош получи топката в наказателното поле на Интер и отправи силен удар, но не намери очертанията на вратата на Ян Зомер.

Люис Фъргюсън излезе на стрелкова позиция в 74-ата минута и отправи удар от границата на наказателното поле на Интер, а топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Последната опасност пред вратата на Интер бе в 78-ата минута, когато Йошуа Зиркзее бе изведен зад гърба на отбраната на „нерадзурите“. Нидерландецът стреля към долния десен ъгъл, но Ян Зомер направи феноменално спасяване.

Футболистите на Интер успяха умело да затворят мача и да се поздравят с крайния успех.