Наполи тресна Ница (ВИДЕО)

Домакините започнаха с мощен натиск

Наполи победи с 2:0 Ница в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.

Домакините започнаха с мощен натиск още от първата минута, а Кайехон пропусна отлична възможност да открие резултата, стреляйки неточно с глава от няколко метра. В 13-ата минута обаче нямаше кой да спре Мертенс и белгиецът опъна мрежата.

Той беше изведен на скорост, Данте не успя да го догони, а вратарят Йоан Кардинал излезе неразумно и след миг публиката на "Сан Паоло" ликуваше.

В 66-ата минута гредата спаси Ница, но в 69-ата Кристоф Жале повали Мертенс около границата на наказателното поле, а реферът Шимон Марчиняк посочи бялата точка - дузпа! Жоржиньо не сбърка и покачи на 2:0.