Рома смълча шампиона Наполи на "Олимпико" и направи коледен подарък за феновете си (ВИДЕО)

"Римските вълци" постигнаха успех с 2:0

Рома направи коледен подарък за феновете си, след като спечели Дерби дел Соле. „Джалоросите“ се наложиха с 2:0 срещу шампиона Наполи в сблъсъка от 17-ия кръг на Серия А, който се игра на Стадио Олимпико. Головете за „римските вълци“ отбелязаха Лоренцо Пелегрини и Ромелу Лукаку.

Рома създаде по-добрите положения в мача и донякъде логично стигна до крайния успех в срещата.

В 19-ата минута Ромелу Лукаку подаде към Едоардо Бове, който стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Алекс Мерет.

Две минути по-късно „джалоросите“ направиха много голям пропуск. Андреа Белоти премина покрай Рахмани, след което подаде към Бове, който бе сам срещу Мерет, но стреля право във вратаря на Наполи, който спаси.

Хвича Кварацхелия стреля в 54-ата минута, но право в ръцете на Руи Патрисио.

Наполи остана с човек по-малко на терена в 66-ата минута, след като Матео Политано бе изгонен с директен червен картон заради невъздържаното си поведение. Политано бе задържано за фланелката от Залевски, а фалът бе маркиран от рефера Коломбо, който също така показа и жълт картон на играча на Рома. При извършването на нарушението от страна на Залевски, Политано го изрита леко, заради което Коломбо изгони с директен червен картон играча на Наполи.

Рома поведе с 1:0 в Дерби дел Соле в 76-ата минута. Стефан Ел Шаарауи се опита да стреля, но не успя да уцели достатъчно добре топката. Тя стигна до Лоренцо Пелегрини, който с удар от въздуха я вкара във вратата на Алекс Мерет.

Най-доброто положение пред Ромелу Лукаку бе в 84-ата минута, Браян Кристанте пусна много добър пас към белгиеца, който се измъкна в наказателното поле от опеката на Жуан Жезус и след това опита да прехвърли Алекс Мерет, но вратарят на Наполи се намеси и изби в корнер.

Наполи завърши мача с двама човека по-малко, след като Виктор Осимен бе изгонен за втори жълт картон в 86-ата минута. Нигерийският нападател извърши нарушение срещу Ел Шаарауи, който бе на скорост, а съдията Коломбо прецени да го изгони с втори жълт картон.

Във втората минута на добавеното време на срещата Стефан Ел Шаарауи излезе сам срещу Алекс Мерет, но вместо да стреля реши да търси Ромелу Лукаку и сгреши.

Рома вкара втори гол дълбоко в добавеното време на срещата. „Джалоросите“ организираха бърза контраатака. Ндика подаде към Ромелу Лукаку, който с много премерен удар вкара топката във вратата на Алекс Мерет.

Така Рома постигна първа победа над Наполи от 2019 година насам.

Това е шеста загуба за Наполи в последните девет мача във всички турнири.

С тази победа Рома изпревари Наполи в класирането на Серия А.

„Джалоросите“ са на шесто място с 28 точки, а Наполи е седми с 27 точки. Четвъртият в класирането Болоня е с 31 точки.