Д-р Симеон Симеонов: Времето ми в Дунав изтича

Д-р Симеон Симеонов: Времето ми в Дунав изтича

"Редно е да дойдат нови хора, с по-големи възможности. Хора, които да имат повече сили и по-големи нерви"

Президентът на Дунав д-р Симеон Симеонов говори пред "Тема Спорт" относно бъдещи­те си намерения, свързани с клу­ба. Той потвърди твърдото си намерение да се оттегли от финансирането на представи­телния отбор. Вчера се появи­ха информации, че кандидат-собствениците за Дунав, за ко­ито се заговори преди време, са иранци. Симеонов потвърди, но в същото време допълни, че не му вдъхват доверие и не же­лае да им прехвърля клуба.

"Времето ми в Дунав изти­ча. Няма с какво да помогна по­вече на клуба и съм достатъ- чно уморен след 10 години като президент. Редно е в Дунав да дойдат нови хора, с по-големи възможности. Хора, които да имат повече сили и по-големи нерви. Решението ми не е ня­каква спекулация или дезинфор­мация. Твърд съм, че приключ­вам с мъжкия футбол. Ще се грижа само за школата, защо­то това е удоволствие. Не виждам възможности за разви­тие и се чувствам изморен и изчерпан. Русе е голям град, с много достойни хора, които обичат футбола. Досега обаче никой не е изявил желание да поеме щафетата. В крайна сметка клубът е на град Русе, а не на доктор Симеонов", каза Симеонов.

"Няма конкретна причина да се оттегля. Просто не се чув­ствам на мястото си във фут­бола. Не съм от година-две, за да го осъзная. Много отдавна съм го разбрал. За десет години направихме каквото можахме. Базата е в съвсем различно съ­стояние. Клубът е комплекто­ван и работи с добър екип от служители. Но големият про­блем си остават финансите. Нашите са доста под това, ко­ето трябва да бъде", допълни Симеонов.

"Имам проведени разговори и предварителни договори с иранците. Те изявиха желание, но аз искам гаранции, че клубът няма да бъде затрит. Видяхте какво се случи с Верея и с мни­мите руснаци, ако въобще е имало такива хора. Не искам същото да става и с Дунав. Ре­шението да си тръгна обаче съм го взел твърдо. Нито съм обиден, нито съм разочарован. Датата за оттеглянето ми из­тече отдавна. Сантименти обаче не ми позволяват да оставя клуба на произвола. По­ложението е такова, че рано или късно ще си тръгна. Апели­рам русенската общественост да реши дали иска да има клуб в елита, или не", каза още Симе­он Симеонов.

Илия Груев и българската история във Висшата лига

Единадесет години по-късно отново ще има български футболист във Висшата лига – най-силното първенство според рейтинга на УЕФА.

“Бомба” в Синсинати: Квалификант шокира световния №4

Фамозното представяне на Атман продължава

Изненада в София: 622-рият шокира един от фаворитите

Румънецът Гима се радва и на сериозна фенска подкрепа

Съпреникът на Синер в Синсинати се усъмни в “честността” му

Манарино излиза срещу световния номер едно тази вечер

Защо спряха Лудогорец за Шампионската лига

"Орлите" не заслужаваха да загубят в Будапеща

В 3-часов трилър: Сабаленка сломи Радукану в Синсинати (ВИДЕО)

Световната номер едно оцеля в същинска битка на корта

Българските европейски медалисти се прибраха на родна земя

Християн Касабов и Зинга Фирмино завоюваха медали в Тампере

Българско дерби на старта на “Чалънджъра” в София

Квалификациите започват в утрешния ден

Георги Лазаров - да печелиш битките със съдбата в името на футбола

Младата звезда на Черно море остава напълно глух на 2 месеца