Димитър Кузманов: Целият български спорт губи от отказа на Григор да играе в София

Димитър Кузманов: Целият български спорт губи от отказа на Григор да играе в София

Тази надпреварата е с по-особен заряд за мен, защото ще играя пред родна публика, казва втората ракета на България

Турнирът на ATP Sofia Open ще бъде с по-особен заряд заради домакинската публика, заяви втората ракета на България и национал за купа "Дейвис" - Димитър Кузманов. В надпреварата, която ще се проведе от 30 януари до 7 февруари 2016 година, Кузманов ще бъде единственият роден представител и ще играе с "уайлд кард", след като Григор Димитров отказа поканата на организаторите. Кузманов обясни, че от това губят не само зрителите, но и целият български спорт.

"За първи път ще участвам в основна схема на такъв голям турнир. През миналата година играх в квалификациите на състезание от подобен ранг в Истанбул, но отпаднах. Готов съм за предизвикателството и смятам, че се подготвих чудесно. Бях две седмици в Анталия, където участвах и в един турнир. Естествено, тази надпревара е с по-особен заряд, защото ще играя в голяма зала, срещу много добри съперници и пред родна публика", каза втората ракета на България при мъжете.

"Прекрасно е, че такъв голям турнир ще се състои в България. Това е огромен плюс за родните играчи. И преди сме имали добри тенисисти, но те не са получавали шанс да играят на толкова голям турнир на родна земя. Сега обаче имаме договор за три години с опция за още две, така че още доста време ще гледаме класен тенис в България. Получихме и пълна подкрепа от министъра на спорта", добави Кузманов на пресконференция преди турнира в София.

Относно отказа на Григор Димитров да участва на турнира в София, Кузманов добави: "От това губи целият български спорт. Едно негово участие щеше да бъде допълнителна мотивация не само за нас, тенисистите, но и за всички млади български спортисти".

Димитър Кузманов изпрати една от най-силните си години в професионалния тенис. Той започна миналия сезон от 417-о място в световната ранглиста, а в момента се намира на 294-а позиция. Българският национал обясни, че този скок му дава възможност да участва на по-силни турнири, да мери сили с по-добри тенисисти и да продължава да подобрява своята форма. Следващият силен турнир с участието на Кузманов най-вероятно ще бъде в Истанбул.

"Основната ми цел е участие в турнирите от Големия шлем. Не ми достигнаха 20 места за място в квалификациите за откритото първенство на Австралия и сега ще се боря за "Ролан Гарос". През миналата година подобрих доста ранкинга си, което ми дава възможност да участвам в по-големи турнири, а и най-вероятно в този в Истанбул през лятото, защото спонсорът е един и същ", добави той.

Ще успее ли Тотнъм да спре Ливърпул

“Мърсисайдци” вкараха 6 гола при визитата си в Лондон преди година

Ще прескочи ли Челси "препятствието" Нюкасъл

“Сините” са без победа като гости на “свраките” от 4 години насам

Как ще завърши приключението на Челси в Уелс за "Карабао Къп"

"Сините" гонят място на полуфинала

Кой ще ликува в голямата битка Интер - Ливърпул

Сблъсък с “цената на 6 точки” в битката за топ 8

Ще се завърне ли Челси на победния път срещу Борнемут

Мачът започва в 17,00 часа

Ще успее ли Челси да огорчи Груев и Лийдс

“Сините” в търсене на важни три точки

Ще успее ли Челси да повали и Арсенал

Лондското дерби обещава сериозно зрелище

Адаптира ли се вече Трент към Реал Мадрид?

Англичанинът дойде със статута на най-добрия бесен бек в света

Лудогорец - започна ли голямото завръщане

Мачът със Селта роди новият голям лидер на отбора