Ройтерс: Григор може повече от това да има епизодични позитивни прояви

Ройтерс: Григор може повече от това да има епизодични позитивни прояви

Най-важна е вярата на Димитров, че е "открил" пътя към атака на титлите от "Големият шлем"

По време на награждаването си като шампион във финалния турнир на АТР в Лондон Григор Димитров изглеждаше като човек, от чиито плещи е паднал сериозен товар.
 
Да, това не е титла от "Големия шлем", за която той мечтае, но е следващият най-добър вариант, пише в коментар за Ройтерс Мартин Херман.
 
Струва ми се, че това ще бъде ключовият момент за един играч, който бе приеман по-скоро като състезател, представящ се под възможностите си. През 2008-а българинът спечели юношеския "Уимбълдън" срещу Хенри Континен.
 
Финландецът спечели титлата при двойките в "02 Арена". А не бе отдавна периодът, в който Григор Димитров бе провъзгласен за логичния наследник на Роджър Федерер.
 
През 2014-а, когато детронира действащия шампион на "Уимбълдън" Анди Мъри на централния корт, той сякаш изглеждаше готов.
 
С тогавашния си поход към полуфиналите на "Ол Инглънд Клъб" той си осигури пробив в Топ 10 за първи път. Но всичко това се оказа просто единичен проблясък.
 
Две години по-късно връзката му с Мария Шарапова беше по-интригуваща от тенис изявите и той изпадна до №40.
 
Ситуацията се промени за вече 26-годишния Димитров с началото на тази година, когато достигна полуфиналите в Австралия, а в допълнение съумя да възпроизведе най-постоянния си сезон в кариерата.
 
Завършва годината като №3 - единствено зад Рафаел Надал и Роджър Федерер, но най-важна е вярата на Димитров, че е "открил" пътя към атака на титлите от "Големият шлем".
 
И ако запази това постоянство, което демонстрира в края на сезона, Григор може действително да се превърне в нещо повече от това да има епизодични позитивни прояви.

 

Защо се стигна до огромния скандал в Пловдив

Какво ще бъде решението на казуса в БФС

Ще стартира ли успешно походът на Челси в "Карабао Къп"

“Сините” ще опитат да отстранят Уулвърхямптън

Ще продължи ли победния ход на Гришо и срещу Медведев

Първата ни ракета ще търси нова победа над руснака във френската столица

Кишишев: Дори с 9 точки аванс, Левски трудно ще детронира Лудогорец

Бившият национал Радостин Кишишев коментира скандала около Светослав Вуцов в националния отбор.

Какво ще направи Гришо при завръщането в Париж

Българският тенисист обратно в игра след близо четири месеца

Ще продължи ли блестящия си ход Челси срещу Съндърланд

“Сините” в преследване на пета поредна победа във всички турнири

Ще мине ли Челси успешно и през Аякс

“Сините” в преследване на четвърта поредна победа

Ще може ли Атлетико (М) да спре Арсенал

“Топчиите” ще опитат да оглавят и класирането в Шампионска лига

И резервите на Испания ни "скриха топката" (СТАТИСТИКА)

Десподов за пореден път доказа, че не е за големи дела