Ще продължи ли фиестата на волейболистите в Бургас?

Ще продължи ли фиестата на волейболистите в Бургас?
Източник: БГНЕС

България ще търси изненада и срещу Словения

Националният отбор на България по волейбол имаше възможно най-добрия старт в домакинската ни седмица от Лига на нациите. Нашите момчета разгромиха с впечатляващото 3:0 един от основните фаворити - Япония. В днешния ден, от 19:30 часа, за възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини предстои ново сериозно предизвикателство в “Арена Бургас”. Това е съставът на Словения, завършил на първо място във фазата на регулярните мачове през миналогодишното издание на Световната лига.

С победата си над Япония, “лъвовете” съумяха да се изкачат до седмата позиция във временното класиране с актив от 8 точки. Словенците към момента заемат третото място, имайки 11 пункта на сметката си. Завръщането в игра на родния ни капитан Алекс Грозданов несъмнено даде сериозен тласък за националите ни, които се представиха на висота срещу “самураите”. Отлично се представи Алекс Николов с 16 точки по пътя към успеха, за да бъде зарадвана българската публика в Бургас, а и пред телевизионните екрани.

Добрите новини за нашия лагер пък са свързани с това, че част от водещите лица за Словения - Тине Урнаут, Клемен Чебул, Грегор Ропрет и Ален Пайенк, липсват в селекцията на съперника за мачовете тази седмица. Това значително отслабва атакуващата мощ на противниците ни в днешния ден и именно подобен фактор би могъл да изиграе ключова роля за нов мечтан триумф на “лъвовете” ни.

От основно значение за България се очаква да бъде качеството на посрещане при словенските сервиси и обработването на топката за захранване на нападателните ни звена. Работата в този аспект бъде ли свършена на необходимото равнище и взимайки под внимание страхотната атмосфера на сънародниците ни в залата, то шансовете ни за победа се покачват драстично. 

Според букмейкъра WINBET Словения е фаворит в двубоя. Вероятността за победа на гостите в Бургас е 60,6 процента. Шансовете за успех на България са 45,5%.

Изненада в София: 622-рият шокира един от фаворитите

Румънецът Гима се радва и на сериозна фенска подкрепа

Съпреникът на Синер в Синсинати се усъмни в “честността” му

Манарино излиза срещу световния номер едно тази вечер

Защо спряха Лудогорец за Шампионската лига

"Орлите" не заслужаваха да загубят в Будапеща

В 3-часов трилър: Сабаленка сломи Радукану в Синсинати (ВИДЕО)

Световната номер едно оцеля в същинска битка на корта

Българските европейски медалисти се прибраха на родна земя

Християн Касабов и Зинга Фирмино завоюваха медали в Тампере

Българско дерби на старта на “Чалънджъра” в София

Квалификациите започват в утрешния ден

Георги Лазаров - да печелиш битките със съдбата в името на футбола

Младата звезда на Черно море остава напълно глух на 2 месеца

Министър Пешев: Работим за масовия спорт, високите постижения и младите

Обширно интервю с министър Иван Пешев по всички належащи въпроси в българския спорт

ШОКИРАЩО! Датчанка елиминира Ига Швьонтек в Монреал (ВИДЕО)

Шампионката от Уимбълдън отпадна в осминафиналите без спечелен сет