Новият стадион бил приоритет №2 пред Левски. На върха е класиране в Европа. Изненадващото признание дойде директно от мажоритарния собственик на клуба Наско Сираков. Легендата на "сините" бе част от пресконференцията след края на извънредното Общо събрание на столичния гранд.
„Към днешна дата стадионът ми е на второ място, на първо място ми е да се класираме за евротурнирите. Фирмата, която направи това проучване и за което заплатихме немалка сума, е изключително сериозна. Имаме доверие на тази фирма.“
Думите му са в абсолютен контраст с казаното от него в последните дни на 2024 година, когато използва сайта и платформите на клуба, за да отправи предпразнично обръщение към привържениците в навечерието на Коледа.
"И като говорим за надграждане, най-голямата мечта на всеки левскар, е да имаме прекрасен обновен наш дом. Всеки да може да води спокойно детето си на „Георги Аспарухов“, да се чувства комфортно и сигурно на стадиона, както се чувства, когато е на мач някъде в Западна Европа. Това е нашата мечта, за която работим неуморно в последните месеци. Можем да кажем, че сме много близо до това вече да няма никакви пречки за изграждането на нашия обновен стадион „Георги Аспарухов. Мисия, която не е само за мен, за това ръководство, а е мисия и дълг към идните поколения левскари и трамплин към това „Левски“ да стане европейски клуб."
Така в рамките на близо 90 дни, мечтата за нов стадион бе изместена с мечта за евротурнирите. И всичко това в момент, когато отборът е твърдо на 2-о място и е далеч пред Черно море и закъсалия сериозно Ботев (Пловдив).