Защо Ботев (Вр) няма основание да се жали от съдийството срещу Черно море

Защо Ботев (Вр) няма основание да се жали от съдийството срещу Черно море

VAR и реферите си свършиха работата на стадион "Христо Ботев"

От ръководството на Ботев (Вр) вече няколко дни продължават да се оплакват от съдийството при крайно драматичната загуба от Черно море с 2:3 в мач от последния кръг на efbet Лига за 2024 година. 

На стадион "Христо Ботев" имаше три намеси на VAR в лицето на Владимир Вълков и асистента му Мартин Маргаритов. Те на два пъти извикаха рефера Димитър Димитров на монитора и той отсъди дузпи за Черно море. Това се налагаше заради очевидна наказуема игра с ръка на Мартин Ачков и Антоан Стоянов. Многобройните повторения показаха, че нарушенията на играчите на Ботев са безспорни.

Още по-безспорна е засадата на Траоре в добавеното време на второто полувреме. Той е в нередовна позиция, когато отправя удар и топката след като среща гредата минава голлинията на Черно море. 

От всичко това можем да заключим, че и трите VAR намеси бяха перфектни и възстановиха справедливостта на терена, независимо, че бяха в ущърб на домакините.

Що се отнася до цитираните във вчерашната жалба до Съдийската комисия на БФС две други ситуации, то там може да се направят следните два коментара. Първо при ситуацията в 5-та минута при единоборството на Цветомир Панов с футболиста на Ботев (Вр) Маринов контактът по-скоро не е достатъчен за отсъждане на дузпа. Или най-малкото ситуацията е "сива" е не подлежи на намеса от страна на VAR.

Що се отнася до претенциите от Враца, че преди едната дузпа тъчреферът отсъдил странично хвърляне за тях, а то било изпълнено от Черно море. Там решаващо е мнението  на главния съдия, който смята, че ситуацията е в полза на "моряците". А и да обявяваш, че едва ли не ще извадиш отбора от efbet Лига заради един тъч, звучи меко казано несериозно...

VAR революцията - кога ще стигне и до България

Реферите на все повече места обясняват решенията си по уредбата на стадиона

Илия Груев и българската история във Висшата лига

Единадесет години по-късно отново ще има български футболист във Висшата лига – най-силното първенство според рейтинга на УЕФА.

“Бомба” в Синсинати: Квалификант шокира световния №4

Фамозното представяне на Атман продължава

Изненада в София: 622-рият шокира един от фаворитите

Румънецът Гима се радва и на сериозна фенска подкрепа

Съпреникът на Синер в Синсинати се усъмни в “честността” му

Манарино излиза срещу световния номер едно тази вечер

Защо спряха Лудогорец за Шампионската лига

"Орлите" не заслужаваха да загубят в Будапеща

В 3-часов трилър: Сабаленка сломи Радукану в Синсинати (ВИДЕО)

Световната номер едно оцеля в същинска битка на корта

Българските европейски медалисти се прибраха на родна земя

Християн Касабов и Зинга Фирмино завоюваха медали в Тампере

Българско дерби на старта на “Чалънджъра” в София

Квалификациите започват в утрешния ден