Асафа Пауъл спечели спринта на 100 м. в Париж

На 400 метра триумфира Уейн ван Никерк (Южна Африка) с 43.96 секунди

Асафа Пауъл от Ямайка спечели спринта на 100 метра при мъжете на турнира от Диамантената лига по лека атлетика във френската столица Париж.

Пауъл финишира за 9.81 секунди. Втори се нареди европейският вицешампион от Хелзинки'2012 Джими Вико (Франция) с 9.86 секунди, което е изравнен европейски рекорд. Майк Роджърс остана трети с 9.99 секунди, следван от Неста Картър (Ямайка) с 10.02 секунди.

На 400 метра триумфира Уейн ван Никерк (Южна Африка) с 43.96 секунди, което победи Кирани Джеймс (Гренада) с 44.17 секунди. Трети е Дейвид Вербург (САЩ) с 44.81 секунди. Кениецът Силас Киплагат беше най-бърз на 1500 метра с 3:30.12 минути, а на 3000 метра стипълчейз шампион стана Джайрус Кипчоге Биреч (Кения) със 7:58.83 минути.

Световният шампион Орландо Ортега (Куба) спечели на 110 метра с препятствия с 12.94 секунди. Втори е Дейвид Оливър (САЩ) с 12.98 секунди, а трети - Сергей Шубенков (Русия) с 13.06 секунди.

На скок височина първи е европейският шампион в зала Данийл Циплаков (Русия) с 2.32 метра.

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“