България спечели домакинството на Европейската купа по зимни хвърляния през 2011 година

България спечели домакинството на Европейската  купа по зимни хвърляния през 2011 година

Съветът на Европейската атлетика (ЕА) избра единодушно на своето 124-о заседание България за домакин на Европейската купа по зимни хвърляния през 2011 г. Ръководителите на атлетиката на Стария континент заседават от петък в Бранжен (Швейц), а страната ни е представена от президента на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов, който е и член на Съвета на ЕА.

Съветът на Европейската атлетика (ЕА) избра единодушно на своето 124-о заседание България за домакин на Европейската купа по зимни хвърляния през 2011 г. Ръководителите на атлетиката на Стария континент заседават от петък в Бранжен (Швейц), а страната ни е представена от президента на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов, който е и член на Съвета на ЕА.

Конкурент на страната ни за шампионата догодина бе Израел чрез Тел Авив. Така догодина на 19 и 20 март в София ще се събере елита на хвърлянията. Състезанията ще се проведат на базата на Националната спортна академия.

“Това е поредното признание за организационните възможности на Българската федерация по лека атлетика, на българската атлетика и на България като страна, коментира от Бранжен Карамаринов. – Със спечелването на това голямо състезание България вече трайно присъства на картата на Европа, като един от най-добрите организатори на големи прояви в атлетиката”.През 2006 г страната ни бе домакин на най-впечатляващата Календарна конференция на ЕА, а от 2007 до 2009 организира по най-добрия начин много балкански игри и кросове. На 4 юли тази година Сапарева баня ще е домакин на Европейското първенство по планинско бягане. Каварна пък е кандидат за домакин на Световното по полумаратон през 2012 г.

 

 

Юсеин Болт отличи един от рекордите си

Най-бързият човек на планетата загатна за завръщане на пистата

Прокуратурата иска присъда за бащата на норвежкия лекоатлет Ингебригтсен

Световният шампион на 5000 метра Якоб Ингебригтсен свидетелства през март

Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман

Турски атлети доминираха на турнир "Младост" в Русе

Състезателите от Турция доминираха на турнира по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години "Младост" в Русе и записаха най-добрите резултатите на състезанието.

Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира

Саръбоюков четвърти на Диамантена лига

Българинът със скок над 8 м

Кени Беднарек спечели спринта на 100 м в Маями

Силни постижения на турнира по лека атлетика

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития