Балканите с покана и за "Мача на гигантите" през 2014-а

Балканите с покана и за "Мача на гигантите" през 2014-а

Девет държави участваха в срещата на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ), която се проведе днес във Валанс (Франция).

Девет държави участваха в срещата на Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ), която се проведе днес във Валанс (Франция). Гост на срещата беше Жан Грасия, вицепрезидент на Европейската атлетика и генерален секретар на френската федерация по лека атлетика. Той изрази възхищението си Балканския отбор и сериозното отношение което Балканите имат към турнира "Мача на гигантите". "Всички състезатели са тук, за да участват като отбор, а не за себе си, което е чудесна раклама за атлетиката като цяло", каза Грасия.

Балканите бяха поканени отново да участват в "Мача на гигантите" следващата година. По време на срещата на АБАФ бяха обсъдени текущи въпроси на Балканската атлетика. Федерациите заявиха намерения за домакинства на деветте балкански първенства и Балканската атлетическа гала през 2014 година, дискутираха се планираните обучения за следващата година (курс за измерители и антидопингов семинар).

Решенията за домакинствата ще се вземат по време на редовния конгрес на АБАФ на 10.10.2013 година в Талин (Естония) (в рамките на Европейския конвент). По време на конгреса се очаква да бъдат приети и още две федерации за членове на АБАФ - Атлетическата федерация на Кипър, която наскоро подаде официална молба за членство и Словения, която в миналото е била в Балканската организация като част от бивша Югославия. 

София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.