Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!
Източник: БГНЕС

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Възпитаникът на Симеон Попхлебаров се пребори за сребърния медал с още един национален рекорд за възрастта от 13.31 секунди (+0.6 м/сек).

Златния медал спечели италианецът Матео Тони с нов национален рекорд от 13.27 сек. Бронзовото отличие е за чехът Матиаш Зах с 13.33 сек.

Миналата година Касабов беше бронзов медалист и на Европейското първенство за юноши под 18 г.

Турнир „Младост“ събира над 400 млади атлети от седем страни 

Международният турнир „Младост“ ще даде възможност на над 400 подрастващи. Състезанието ще се проведе на градския стадион в Русе на 9 май.

Световната атлетика търси помощ в технологиите

Президентът на Световната атлетика (World Athletics) Себастиан Коу подчерта ключовата роля на технологичните иновации за привличането на по-млади аудитории към спорта.

Изненада за Добри Карамаринов в Лозана

От БЛФА поднесоха плакет на шефа на Европейската атлетика

Спринтьорът Георги Петков гони успехи с националната щафета

Спринтьорът Георги Петков е поредният лекоатлет, с когото екипът на Българска федерация лека атлетика се среща в Габрово, за да разкаже повече за своята подготовка и целите през летния сезон.

Тереза Маринова и Николина Щерева вдъхновиха младите атлети

Четвъртият кръг от популярната верига за млади таланти „А1 атлетика за младежи“ се състоя на 4 май на централния стадион на Национална спортна академия „Васил Левски“ в перфектни метереологични условия.

Божидар Саръбоюков с награда от родния Харманли

Лекоатлетът Божидар Саръбоюков бе отличен с почетен знак, плакет и премия от 1000 евро на днешния Ден на Харманли, който е и неговия роден град, в който живее и тренира.