Даниела Тодорова се върна с два счупени крака от Рио

Даниела Тодорова се върна с два счупени крака от Рио

Атлетката ни паднала от количката на "Копакабана"

Най-успешно представилата се жена от националния отбор на параолимпийските игри в Рио - Даниела Тодорова, се завърна от Бразилия с фрактури и на двата крака.

 
Ужасяващият инцидент станал докато бронзовата медалистка в дисциплината хвърляне на копие от параолимпиадата в Пекин 2008 и от световното първенство в Доха 2015 била на разходка в района на прочутия плаж "Копакабана". Придружавал я брат ѝ и нейн личен треньор, както и треньор на златния медалист Ружди Ружди - Радостин Тодоров. Даниела пострадала след като паднала от инвалидната количка.

Счупванията били диагностицирани още при прегледа в Рио, но по изрично настояване на спортистката, бил пазен в тайна до завръщането на делегацията ни късно снощи в България. Тодорова искала да съхрани психически родителите си, а и кошмарната случка се разиграла дни преди старта на Ружди, на когото също не искала да влияе психически.

От Летище "София" в четвъртък вечер и след закъснение на полета от Рим с почти четири часа, параолимпийката е била откарана за обстойни изследвания в института за спешна медицинска помощ "Пирогов". До 3 часа през нощта продължили прегледите, след които станало ясно, че и двата крака на двукратната европейска вицешампионка на диск и на копие от 2014 г. се налага да бъдат гипсирани. Надеждата и на нея, и на брат ѝ била, че гипс може да се наложи да бъде сложен само на единия крак, поне така ги уверили медиците в Рио.
 
"Даниела е боец. Тя няма да се предаде. Държи се. Просто лошо стечение на обстоятелствата. Ще се справим и с това. Транспортирането ѝ до България обаче бе някакъв кошмар", сподели в предаването "Тази сутрин" по bTV Радостин Тодоров. Той бе гост на Антон Хекимян заедно с олимпийския шампион Ружди Ружди.
Саръбюков се завръща в сектора след европейското първенство

Емоциите от Европейското първенство в Бирмингам още не са утихнали, но за Божидар Саръбоюков предстои нов старт в Диамантената лига.

Д-р Александра Начева? Атлетката ни с големи амбиции извън пистата

Докато българската лека атлетика все още празнува историческия бронзов медал на Александра Начева в тройния скок от европейското първенство в Бирмингам, самата атлетка разкрива, че животът ѝ извън спортната писта е също толкова амбициозен и неочакван.

Александра Начева дебютира на Диамантената лига

Атлетката скача в Силезия

Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.