Дейвид Оливър се провали пред рекорда на 110 метра

Дейвид Оливър се провали пред рекорда на 110 метра

Кармелита Джитър победи Вероника Кембъл-Браун в най-интересния сблъсък от Диамантената лига в Монако

Американският лекоатлет Дейвид Оливър се провали в опита си да подобри световния рекорд в бягането на 110 метра с препятствия, но все пак взе победата на поредния етап от Диамантената лига в Монако.

 
Оливър се надяваше да слезе под най-бързото време в света от 12.87 сек. на Дайрон Роблес на бързата писта в княжеството, но всичките му надежди бяха погубени след слабия си старт във финала на дисциплината.
 
Американецът излезе начело на 60-я метър, но събори две последователни препятствия и финишира с време 13.01 сек. Той бе последван от Райън Уилсън и ямаеца Дуайт Томас.
 
Тайсън Гей се възползва от отсъствието на Юсейн Болт и сънародника си Уолтър Дикс и взе лесна победа на 200 метра. Гей взе дистанцията за 19.73 сек., оставяйки зад себе си ямайският спринтьор Йохан Блейк, който направи изключително силно бягане, въпреки че стартира в осми коридор.
 
Най-интересният двубой при жените се разигра във финала на 100-метровия спринт. Спринтьорката от Щатите Кармелита Джитър спечели задочния си двубой срещу Вероника Кембъл-Браун от Ямайка. Най-бързата жена за 2009 г. спря хронометрите на 10.82 сек., като Кембъл-Браун завърши с 10.98.
 
Друга американка, Лоло Джоунс, триумфира на 110 метра с препятствия. 
Юсеин Болт отличи един от рекордите си

Най-бързият човек на планетата загатна за завръщане на пистата

Прокуратурата иска присъда за бащата на норвежкия лекоатлет Ингебригтсен

Световният шампион на 5000 метра Якоб Ингебригтсен свидетелства през март

Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман

Турски атлети доминираха на турнир "Младост" в Русе

Състезателите от Турция доминираха на турнира по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години "Младост" в Русе и записаха най-добрите резултатите на състезанието.

Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира

Саръбоюков четвърти на Диамантена лига

Българинът със скок над 8 м

Кени Беднарек спечели спринта на 100 м в Маями

Силни постижения на турнира по лека атлетика

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития