ИААФ премести кръг от Диамантената лига в Африка

ИААФ премести кръг от Диамантената лига в Африка

"Искаме да сменим фокуса на тази надпревара и смятаме, че улично състезание ще направи дисциплините далеч по-привлекателни за децата", каза Марк Уетмор

Международната лекоатлетическа асоциация (ИААФ) уважи молбата на организаторите на кръга от Диамантената лига в Ню Йорк, които пожелаха да се оттеглят от календара. Американското състезание вече ще бъде изцяло улично, а кръгът се мести в Африка за първи път.

"Искаме да сменим фокуса на тази надпревара и смятаме, че улично състезание ще направи дисциплините далеч по-привлекателни за децата", каза директорът на състезанието Марк Уетмор.

От ИААФ уточниха, че международният турнир Мохамед VI в Рабат, Мароко, ще бъде със статут за Диамантена лига. Надпреварата е насрочена за 22 май.

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас