Исинбаева иска пост в МОК

Исинбаева иска пост в МОК

Искам да работя за МОК и много пъти съм го казвала, заяви тя

Елена Исинбаева иска да започне работа в Международния олимпийски комитет след Игрите в Рио де Жанейро догодина, където ще се опита да спечели трета олимпийска титла. 33-годишната рускиня неведнъж е изявявала желание да намери място в структурите на МОК.

Искам да работя за МОК и много пъти съм го казвала. Сигурна съм, че мога да помогна на олимпийското движение. Имам голям опит, който искам да споделя с младите атлети, сподели Исинбаева, която държи световния рекорд на открито с 5.06 м.

Ако желанието на Исинбаева се осъществи, тя ще се присъедини към Александър Жуков, президент на Руския олимпийски комитет, като член на МОК.

Друг руснак - Витали Смирнов, който е член на МОК от 1971 г., ще се оттегли от поста си в края на тази година заради възрастовото ограничение, което е 80 години.

Бившият руски плувец Александър Попов, носител на четири златни олимпийски медала, ще завърши своя 8-годишен период като член на комисията на спортистите към МОК след Рио 2016.

Божидар Саръбоюков с ново участие в Диамантената лига 

Европейският шампион в зала Божидар Саръбоюков продължава участието си в Диамантената лига, след като откри летния сезон с второ място на турнира в Шанхай и резултат от 8.07 метра.

Спринтьорът Никола Караманолов: Целя се в европейски полуфинал 

Спринтьорът Никола Караманолов продължава подготовката си за летния сезон с амбиции за силно представяне както на 100, така и на 200 м.

БФЛА честити на Ивет Лалова

Легендата празнува 42-и рожден ден

Атлетът Димитър Панделиев: Фокусът ми е върху Балканиадата

Националът Димитър Панделиев се цели в силно представяне на Балканиадата във Волос през юни.

Българската федерация по лека атлетика започва мащабна обиколка на страната

Вижте подробности

Васил Антонов първи в бягането на 400 метра на турнир в Гърция

Виктория Ангелова се нареди седма с личен рекорд