Избраха Влашич за лекоатлетка номер 1 на Европа за 2010-а

Избраха Влашич за лекоатлетка номер 1 на Европа за 2010-а

Състезателката в скока на височина Бланка Влашич (Хърватия), която става и ляга с мечтата на подобри световния рекорд на Стефка Костадинова, бе определена за лекоатлетка номер 1 на Европа за 2010-а

Състезателката в скока на височина Бланка Влашич (Хърватия), която става и ляга с мечтата на подобри световния рекорд на Стефка Костадинова, бе определена за лекоатлетка номер 1 на Европа за 2010-а.

 
През тази година Влашич спечели световната титла в зала в Доха и европейския връх на открито в Барселона. Хърватката постигна победа в 12 от 14-те състезания, в които участва, в това число и на седемте турнира от Диамантената лига.
 
Бланка Влашич е едва третата лекоатлетка след Елена Исинбаева (Русия) и Каролина Клюфт (Швеция), която става за втори път номер 1 на Европа.
 
Втора в класацията е европейска шампионка на седмобой Джесика Енис (Великобритания), а трета е победителката на 100 метра в европървенството – германката Ферена Зайлер (Германия).
Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.

Допълнителни бонуси за български атлети във верига маратони

Организаторите на четирите маратона в градовете Стара Загора, Варна, София и Бургас ще наградят със специални парични бонуси най-добрите български атлети в дистанциите 10 км, 21 км и класическата 42.195 км, съобщават от БФЛА.

Нови национални шампионати в календара на атлетиката

Няколко нови национални шампионати се включват в спортния календар на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) за 2026 година, обявиха от централата.