В дисциплините 100 метра гладко бягане и тласкане на гюле той спечели два златни медала. Кирил Осев ще е щадял от участие в други дисциплини заради неизлекувани травми и предстоящо участие в Диамантена лига в град Солун , Гърция, на 3, 4 и 5 юли.
Ето какво сподели той след първенството: „Имаше спринтьори от моето време. Тогава ги надбягвах, сега - също, но се щадях заради контузията, която имам, и се пазя за Гърция другата седмица и най-вече за Световното в Южна Корея. Бягах стратегически до конкурентите и след 90 метър натиснах, за да стана първи. А на тласкане гюле се състезавах със старите конкуренти, където ги победих убедително. Направих лично постижение, даже направих много силен опит, но не можах да се задържа в сектора и направих фаул. Ако повторя този опит без фаул другата седмица в Гърция, ще взема златото... Благодаря многократно на Иван Изгоренков за финансовата подкрепа и на Любо Младежа за условията, които ми предоставя за трениране и възстановяване“.





















