Мирела Демирева на финал на скок на височина

Мирела Демирева на финал на скок на височина

Българката преодоля квалификационната норма 192 см и зае четвърто място в квалификациите

Мирела Демирева се класира за финала на скок височина (жени) на европейското първенство по лека атлетика в Амстердам.

 

Българката преодоля квалификационната норма 192 см и зае четвърто място в квалификациите. Демирева скочи последователно 180 и 185 от първи опит, след което преодоля 189 от втори опит и накрая 192 от трети.

 

Финалът в дисциплината е утре. 

Пловдив може да стане международен център на леката атлетика

Това заяви президентът на БФЛА Георги Павлов

БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.

Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой