Момчил Караилиев се класира втори на турнир в Дюселдорф

Момчил Караилиев се класира втори на турнир в Дюселдорф

Българският лекоатлет Момчил Караилиев се класира втори в тройния скок на турнира в Дюселдорф с постижение от 17,04 метра, съобщиха за Novsport.com от федерацията ни. Нашият състезател има същото постижение като победителя в състезанието Жадел Грегори (Бразилия), който е световен вицешампион в тази дисциплина.

Българският лекоатлет Момчил Караилиев се класира втори в тройния скок на турнира в Дюселдорф с постижение от 17,04 метра, съобщиха за Novsport.com от федерацията ни.

Нашият състезател има същото постижение като победителя в състезанието Жадел Грегори (Бразилия), който е световен вицешампион в тази дисциплина.    

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития

Бургас иска Европейско по лека атлетика

Министър Пешев на работно посещение в морския град

Организират детски турнир в памет на Петя Пендарева в Казанлък

Надпреварата ще се проведе за 20-и път и ще бъде част от програмата на Празника на розата

Лондонският маратон 2025 постави нов световен рекорд по брой финиширали

Повече от 840 000 души са кандидатствали за участие в тазгодишната надпревара

Само за седмица Саръбоюков с втори старт в Китай

Китайските състезания са дебют за Саръбоюков на диамантената сцена.

Саръбоюков остава в Китай за още една Диамантена лига

Европейският шампион на скок дължина в зала Божидар Саръбоюков направи дебют в най-престижната верига атлетически турнири "Диамантена лига в Сямън (Китай).

Акани Симбине спечели спринта на 100 метра при мъжете в Китай (ВИДЕО)

Бронзовият медалист на 60 метра от Световното първенство по лека атлетика в зала в Нанцзин (Китай) 2025 Акани Симбине (Република Южна Африка) спечели спринта на 100 метра при мъжете в първия старт за сезона от Диамантената лига в Сямън (Китай)

Отличен дебют за Саръбоюков в Диамантената лига (ВИДЕО)

Европейският шампион на скок дължина в зала Божидар Саръбоюков завърши на седмо място при дебюта си в Диамантената лига по лека атлетика в китайския град Сямън

Варна ще определи на 11 май държавните шампиони по маратон

Онлайн регистрацията за юбилейното 10-о издание приключва тази неделя