Наш атлет спечели три световни титли

Наш атлет спечели три световни титли

Шабан Мустафа спечели три златни медала на Световното първенство по планинско бягане за ветерани

Шабан Мустафа спечели три златни медала в своята възрастова група на Световното първенство по планинско бягане за ветерани, което се проведе в чешкия курорт Янске Лазне.

В първия ден той триумфира в дисциплината изкачване (uphill), след това в класическо планинско бягане (classic) и накрая стана шампион в дългата дистанция (long distance).

"За пореден път Шабан Мустафа показа характер, доминира във всички дисциплини и отново доказва, че е сред най-добрите в света", написаха от БФ Лека атлетика в социалните мрежи.

Още един рекорд падна на Витоша 100

Още един рекорд бе счупен в 100-километровата Обиколка на Витоша. Мария Николова пробяга разстоянието за 8 часа, 48 минути и 14 секунди и така подобри с над осем минути своето досегашно върхово постижение.

Христо Илиев с пореден силен резултат и бронзов медал (ВИДЕО)

Българинът записа време 10.15 секунди на състезание в Йерусалим

Звездата на леката атлетика при ветераните в Петрич коментира предстоящото състезание

Кирил Осев с нагласа за успешно представяне и с следващите състезания

Шефът на атлетиката доволен от представянето на Балканиадата

Президентът на Българска федерация лека атлетика Георги Павлов заяви, че е доволен от представянето на родните състезатели на Балканското първенство в гръцкия град Волос.

България приключи с шест медала Балканиадата по лека атлетика

Българските състезатели завоюваха един златен и пет бронзови медала на Балканското първенство по лека атлетика за мъже и жени в гръцкия град Волос.

Българската щафета на 4х400 с пето място на Балканиадата

България завърши с пето място в щафетата на 4 по 400 метра при мъжете участието си на Балканиадата по лека атлетика във Волос, Гърция