Националите по лека атлетика започнаха лагер в София

Националите по лека атлетика започнаха лагер в София

Разширеният национален отбор по лека атлетика започна от днес 30-дневен централизиран лагер в София, съобщиха за Novsport.com от федерацията. Най-добрите български атлети ще се подготвят на разноски на БФЛА в зала „Фестивална”.

Разширеният национален отбор по лека атлетика започна от днес 30-дневен централизиран лагер в София, съобщиха за Novsport.com от федерацията.

Най-добрите български атлети ще се подготвят на разноски на БФЛА в зала „Фестивална”.

Лагерът ще излъчи националите, които ще представят страната ни на Балканиадата в зала, която ще се проведе в Атина на 21-и февруари. Състезанието в гръцката столица ще е последна квалификация за определяна на българския отбор за участие в Европейското първенство в зала, което ще се проведе от 6-8 март 2009 г. в Торино (Ит).

Дитаджи Камбунджи изненада фаворитките на 100 м с пр.

Представителката на Швейцария Дитаджи Камбунджи смая звездната конкуренция, печелейки спринта на 100 метра с препятствия при жените на Световното първенство по лека атлетика в Токио (Япония) с национален рекорд от 12.24 секунди.

Титла и 14-и световен рекорд за Арманд Дуплантис в овчарския скок

Арманд Дуплантис спечели трета поредна световна титла в овчарския скок на открито.

Саръбоюков критичен и след успешните квалификации

Финалът е в сряда

Саръбоюков преодоля квалификациите в Токио

абриела Петрова стартира последна от българите във вторник

Най-бързата за сезона отказа 200 м на световното първенство

Джулиън Алфред има травма в бедрото

Историческа победа за Танзания за атлетическия маратон

Алфонс Симбу спечели драматично финала в маратона при мъжете на Световното първенство по лека атлетика в Токио, след като победи с фотофиниш на финала германеца Аманал Петрос.

Облик Севил спечели спринта на 100м в Токио

Спринтьорът от Ямайка Облик Севил вече носи короната на най-бързия мъж на планетата

Тихомир Иванов: Не успях да дам всичко от себе си

Българският състезател в скока на височина Тихомир Иванов не успя да се класира за финала на Световното първенство в Токио

Провал за Тихомир Иванов в Токио

Българинът постигна 216 см от първи опит, но това бе единснтвединственият му успешен скок