Новият лекоатлетически стадион в Пловдив ще побира 5000 души

Новият лекоатлетически стадион в Пловдив ще побира 5000 души

Инвестицията ще около 5 милиона лева, потвърди кметът Иван Тотев

Новият лекоатлетически стадион в Пловдив ще е с капацитет от 5000 места и ще може да се ползва от общо 10 клуба в града, предаде Plovdiv24.bg. Инвестицията за това съоръжение ще е около 5 милиона лева, потвърди кметът Иван Тотев по време на днешната си редовна пресконференция. Той обаче уточни, че стадионът ще се строи, само ако има съгласието на всички лекоатлетически клубове в Пловдив.

"За стадион "Пловдив“ засега няма да правим нищо. Казал съм да не се стартира процедурата, преди да направим среща с лекоалтелтическите клубове. Сега съществуващият лекоатлетически стадион е даден по Закона на спорта без комисия и нашите експерти са критично настроени дали са изпълнени ангажиментите. Сега са 6 коридора, но могат да станат 8 или 9 – направихме предварително проучване и се оказа, че е възможно. Въпросът е да има желание и гледане в една посока. Ако няма съгласие от пловдивсктата общественост, просто няма да го правим“, заяви Иван Тотев.

"Предвидили сме съблекални и складови помещения за 10 клуба (б.р. - сега в Пловдив са общо 8). Ако решат, го почваме. Инвестицията, която е необходима, ще е около 5 милиона лева. Дали ще се случи този стадион, зависи от решението за леката атлетика. Това трябва да се реши в рамките на месец“, допълни още градоначалникът.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Ива Деливерска на полуфинал на Евро 2025

Младата ни състезателка ще търси място във финала