Олислагерс защити световната си титла в скока на височина, Магучих с бронз

Олислагерс защити световната си титла в скока на височина, Магучих с бронз

Австралийката Никола Олислагерс стана за втора поредна година шампионка в скока на височина на световното първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Нанцзин, Китай.

Олислагерс, която е сребърна медалистка от последните две Олимпиади в Токио и Париж, постигна 1,97 метра. Тя не направи нито един фаул до 1,99 метра, където записа единствените си три неуспешни опита.

Втора също с 1,97 метра остана друга представителка на Австралия - Еленор Патерсън. От златото я раздели един фаул на 1,92 метра.

Изненадващо световната рекордьорка в скока на височина Ярослава Магучих остана трета. Украинката записа скромните за възможностите си 1,95 метра. Тя направи един неуспешен опит на 1,97 метра, след което пробва два пъти на 1,99 метра, но и там не успя. По-рано този месец в Апелдоорн тя спечели европейската титла точно с 1,99 метра.

Световното първенство в зала завършва този следобед с последните десет финала от програмата.

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Ива Деливерска на полуфинал на Евро 2025

Младата ни състезателка ще търси място във финала

Християн Касабов постави нов национален рекорд

Българинът се класира за полуфиналите на Евро 2025

Сияна Бръмбарова е финалистка на скок дължина

Младата българка ще се бори за златото

Георги Павлов с писмо до атлетическите клубове

Новоизбраният президент на БФЛА засегна важните теми