Пламена Миткова изпусна медал и се контузи на Световното

Пламена Миткова изпусна медал и се контузи на Световното
Източник: БГНЕС

Пламена Миткова се класира четвърта в скока на дължина при жените на световното първенство по лека атлетика в зала в китайския град Нанцзин.

20-годишната българка постигна 6,63 метра в единствения си успешен опит в състезанието, но при последния си опит се контузи и бе изнесена от пясъчника с помощта на количка.

Миткова направи два фаула в първите си два опита, но в третия се събра и преодоля 6,63 метра - толкова, колкото постигна и на европейското първенство в зала в Апелдоорн в началото на месеца.

Последва нов фаул за българката, като след четвъртия опит тя показа, ще има болки. Вероятно по тази причина тя пропусна петия опит, но реши да скача в шестия в опит да влезе сред медалистките, но вместо това се контузи.

Шампионка стана американката Клеър Брайънт с лично постижение от 6,96 метра. Втора с 6,83 метра е Анник Келин от Швейцария, а трета с 6,72 метра се класира Фатима Диаме от Испания.

Пламена Миткова бе единствената българка, участвала във финал на първенството в Нанцзин.

Димо Андреев се класира за финала на чук на Световното първенство по лека атлетика

Българските състезатели не преминаха сериите на 100 метра

Атлетите ни заминават на европейско с очаквания за силно представяне и лични резултати

С очаквания за силно представяне и лични резултати заминават българските представители на европейското първенство по лека атлетика, което ще се проведе в Бирмингам от 10 до 16 август.

5000 евро чакат българските атлети при европейска титла

БФЛА обяви премии за европейското първенство

Награден фонд от 500 000 евро за европейското по лека атлетика

Награден фонд от 500 000 евро беше обявен за европейското първенство по лека атлетика, което започва на 10 август в Бирмингам (Вбр).

Шотландец се прицели в световния рекорд на 1500 метра

Световният рекордьор в бягането на една миля Джош Кър вече има нова голяма цел - върховото постижение на 1500 метра.

Шестима българи на Европейското по лека атлетика

Шестима състезатели ще представят България на Европейското първенство по лека атлетика от 10 до 16 август в английския град Бирмингам, съобщиха от БФЛА.