Първата олимпийска шампионка в хвърлянето на чук умря на тренировка

Първата олимпийска шампионка в хвърлянето на чук умря на тренировка

Олимпийската шампионка от Сидни-2000 в дисциплината хвърляне на чук Камила Сколимовска (Полша) почина по време на тренировка на лагер на националния отбор в Португалия. 26-годишната Сколимовска се почувствала зле и изгубила съзнание, след което била откарана в болницата, където починала.

Олимпийската шампионка от Сидни-2000 в дисциплината хвърляне на чук Камила Сколимовска (Полша) почина по време на тренировка на лагер на националния отбор в Португалия. 26-годишната Сколимовска се почувствала зле и изгубила съзнание, след което била откарана в болницата, където починала.

Според разказите на очевидците - полските чукохвъргачи Шимон Циолковски и Анджей Кравчик,  съотборничка им стигнала сама до линейката, но след това отново загубила съзнание.



Здравословното състояние на първата олимпийска шампионка в дисциплината хвърляне на чук е било подозрително още във вторник, когато тя не се е появила на тренировка, защото се почувствала зле.
На 17 години полякинята стана първата олимпийска шампионка на чук на игрите в Сидни през 2000 г. Тя е и сребърна (2002 г.) и бронзова (2006 г.) медалистка от европейско първенство.

Атлетката е израснала със спорта - баща й Роберт е бивш национал по вдигане на тежести и участник на игрите в Москва през 1980 година, а майка също е лекоатлетка, само че дисциплината, в която се е състезавала е хвърляне на диск.
Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Ива Деливерска на полуфинал на Евро 2025

Младата ни състезателка ще търси място във финала

Християн Касабов постави нов национален рекорд

Българинът се класира за полуфиналите на Евро 2025

Сияна Бръмбарова е финалистка на скок дължина

Младата българка ще се бори за златото