Пламена Миткова с титла на скок дължина в Кошице

Пламена Миткова с титла на скок дължина в Кошице

Тихомир Иванов 7-ми на скок височина

Българката Пламена Миткова спечели състезанието на скок дължина на лекоатлетическия турнир JBL Jumpfest 2024 в Кошице (Словакия).

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 и балканска шампионка от този сезон Миткова победи с рекорд на надпреварата от 6.70 метра, които постигна в предпоследния си пети опит.

Тя се доближи само на 10 сантиметра от личното си постижение от 6.80 метра, което направи на 12 юни на финала в дисциплината на Европейското първенство в Рим, където се нареди седма.

Втора с 6.43 метра остана индийката Шаили Синг, а трета с 6.40 метра завърши британката Алис Хопкинс.

В надпреварата на скок височина при мъжете Тихомир Иванов се нареди седми с 2.19 метра от втори опит.

Той направи и три фаула на 2.23 метра. Победител стана турчинът Алперен Аджет с 2.27 метра, а втори с 2.23 метра завърши действащият олимпийски, световен и европейски първенец на открито Джанмарко Тамбери (Италия).

Допинг наказание спря топ атлетка от Диамантената лига в Доха

Разследват еврошампионката Марина Бех-Романчук за употреба на тестостерон

Откриха изложбата "100 години българска атлетика" във Видин

Изложбата ще бъде в атлетическата зала във Видин до 27 май, когато се мести в Ботевград

Допинг, затвор и нова посока: Къде е днес Марион Джоунс?

Най-бързата жена, която спря и преосмисли живота си

Юсеин Болт отличи един от рекордите си

Най-бързият човек на планетата загатна за завръщане на пистата

Прокуратурата иска присъда за бащата на норвежкия лекоатлет Ингебригтсен

Световният шампион на 5000 метра Якоб Ингебригтсен свидетелства през март

Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман

Турски атлети доминираха на турнир "Младост" в Русе

Състезателите от Турция доминираха на турнира по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години "Младост" в Русе и записаха най-добрите резултатите на състезанието.

Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира