По 2500 лева на месец пожизнено за шампионите

По 2500 лева на месец пожизнено за шампионите

Олимпийските шампиони да полу чават колкото депу татите, предлага Министерството на спорта. От началото на 2010 г. спорт ните герои на наци ята ще вземат по 2500 лв. Средната заплата в парламен та е 2217 лв. Нови ната разкри селекци онерът на нацио­налния отбор по бокс Петър Лесов. Златният медалист от Москва'80 полу чил уверение от министър Нейков

Олимпийските шампиони да полу­чават колкото депу­татите, предлага Министерството на спорта. От началото на 2010 г. спорт­ните герои на наци­ята ще вземат по 2500 лв. Средната заплата в парламен­та е 2217 лв. Нови­ната разкри селекци­онерът на нацио­налния отбор по бокс Петър Лесов. Златният медалист от Москва'80 полу­чил уверение от министър Нейков.

 
Освен олимпийските шам­пиони, на заплати ще минат и светов­ните. Лесов лоби­рал за златния медалист от Милано 2009 Детелин Далаклиев.
 
"Министърът ка­за, че от началото на 2010 г. Дидо ще по­лучава заплата от ведомството в раз­мер на 2000 лв. Далаклиев ще продъл­жи да получава и заплата от федера­цията. Но министър Нейков беше катего­ричен, че елитните спортисти трябва да се задържат в спор­та с нормални пари", коментира Лесов.
 
С най-висока ставка ще бъдат ак­туалните олимпийс­ки шампиони. В мо­мента такава е само Румяна Нейкова, която е съпруга на министър Свилен Нейков.
 
"Не съм сигурен дали документът е подписан, добави Лесов. Но разгово­рът беше сериозен”.
Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира

Саръбоюков четвърти на Диамантена лига

Българинът със скок над 8 м

Кени Беднарек спечели спринта на 100 м в Маями

Силни постижения на турнира по лека атлетика

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития

Бургас иска Европейско по лека атлетика

Министър Пешев на работно посещение в морския град

Организират детски турнир в памет на Петя Пендарева в Казанлък

Надпреварата ще се проведе за 20-и път и ще бъде част от програмата на Празника на розата

Лондонският маратон 2025 постави нов световен рекорд по брой финиширали

Повече от 840 000 души са кандидатствали за участие в тазгодишната надпревара

Само за седмица Саръбоюков с втори старт в Китай

Китайските състезания са дебют за Саръбоюков на диамантената сцена.