Президентът на БФЛА получи почетния знак на Кастейон

Президентът на БФЛА получи почетния знак на Кастейон

Президентът на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов получи почетния знак на испанския град Кастейон

Президентът на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов получи почетния знак на испанския град Кастейон. Отличието му бе връчено от представител на кметството на града за отличната работа като делегат на Съвета на Европейската атлетическа асоциация по време на 13-ото издание на Европейската купа по зимни хвърляния, която се проведе на 16-17 март в Кастейон.

Състезанието влезе в историята на българската лека атлетика, като първото от своя ранг в което български атлет печели медал. Георги Иванов взе сребърния медал в тласкането на гюлле. 
Маринела Нинева завърши на 37-о място в маратона на Европейското

Тя преодоля трасето от 42.195 километра с най-добър личен резултат за сезона от 2:40:58 часа

Шефът на Световната атлетика коментира ниската пощаемост на Европейското във Великобритания

Президентът на Световната Атлетика Себастиан Коу омаловажи опасенията, че ниската посещаемост на Европейското първенство по лека атлетика в Бирмингам (Великобритания) може да попречи на кандидатурата на Лондон за домакинство на Световното първенство през 2029 година.

Очакват се рекордните 11 000 участници на Wizz Air Sofia Marathon 2026

Рекордните около 11 хиляди бегачи се очаква да се включат в Wizz Air Sofia Marathon 2026 с пет дисциплини в два дни, обявиха организаторите на проявата, която ще се състои на 10 и 11 октомври по улиците на българската столица.

От момичето-чудо до европейския подиум: Историята на Александра Начева

На 17 години беше световна и олимпийска шампионка при девойките. На 22 остана на сантиметри от европейски медал при жените, а две седмици по-късно лежеше в болница със счупен глезен.

Начева след европейския бронз: Заслужавах го

После направих един уникален опит с много малък фаул

Британка спечели втора европейска титла в спринта

Представителката на домакините Ейми Хънт спечели второ злато в спринта на европейското първенство по лека атлетика в английския град Бирмингам.