Президентът на БФЛА ще е ВИП гост Бубка за Турнира на Звездите

Президентът на БФЛА ще е ВИП гост Бубка за Турнира на Звездите

„Получих покана от моя голям приятел Сергей Бубка и утре пътувам за Украйна за Турнира на звездите по овчарски скок"

Президентът на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) Добромир Карамаринов е поканен като ВИП гост на Турнира на звездите по овчарски скок (мъже и жени) в Донецк на 9 февруари. Лично легендарния украински лекоатлет Сергей Бубка е изпратил поканата на Карамаринов за втора поредна година да му гостува.

Традиционната надпреварата се организира от Бубка, който е световен рекьордьор в овчарския скок, а в момента е член на МОК, председател на НОК на Украйна и вицепрезидент на световната федерация атлетика (ИААФ).

„Получих покана от моя голям приятел Сергей Бубка и утре пътувам за Украйна за Турнира на звездите по овчарски скок.

В събота преди старта на състезанието ще имаме работни срещи с лидери от световната и европейската федерация по лека атлетика, които също ще са в Донецк”, коментира Карамаринов.

Участие до момента в турнира в Донецк са потвърдили олимпийският шампион Рено Лавийени от Франция и действащата световна шампионка Фабиана Мурер (Бразилия).

БФЛА честити на Ивет Лалова

Легендата празнува 42-и рожден ден

Атлетът Димитър Панделиев: Фокусът ми е върху Балканиадата

Националът Димитър Панделиев се цели в силно представяне на Балканиадата във Волос през юни.

Българската федерация по лека атлетика започва мащабна обиколка на страната

Вижте подробности

Васил Антонов първи в бягането на 400 метра на турнир в Гърция

Виктория Ангелова се нареди седма с личен рекорд

Енчо Керязов,  Весела Лечева и Георги Павлов отбелязаха Деня на спорта

Проф. Красимир Петков също уважи събитието на Маги Христова

Джесика Шилдер спечели тласкането на гюле с рекорд за Диамантената лига

Джесика Шилдер направи рекорд на Диамантената лига в тласкането на гюле, а Арманд Дуплантис спечели овчарския скок по време на първото състезание за сезона на лекоатлетическия турнир.