Русия наказа четири свои лекоатлетки заради допинг

Русия наказа четири свои лекоатлетки заради допинг

От Олимпийския комитет не дават специфична информация

Руският олимпийски комитет (ОКР) обяви, че са наложени наказания на четири руски лекоатлети, в това число и на сребърен медалист от Европейско първенство, заради употреба на допинг.

Ирина Марачьова, сребърна медалистка на 800 метра от Европейското първенство през 2012 година, получава двегодишно наказание, както и Анна Лукянова - бивша сребърен медалистка по спортно ходене от Световното първенство за младежи.

Вече четиригодишни наказания имат бегачките Мария Николаева и Елена Никулина. Това са първите наказания, които се налагат от Олимпийския комитет на страната, след като организацията пое управлението на леката атлетика в Русия.

Цялото управително тяло на руската лека атлетика е със спрени права от ноември заради системно използване на допинг и прикриване на спортисти с нарушения в тази област.

От Олимпийския комитет не дават специфична информация кои точно резултати подлежат на санкция, дали има анулирани резултати, от кога започват да текат наказанията, както и какво е прегрешението на спортистите.

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас