Саръбоюков с премия от федерацията: Успех е само, когато съм сред първите трима

Саръбоюков с премия от федерацията: Успех е само, когато съм сред първите трима

21-годишният талант от Харманли завърши пети в скока на дължина на Световното по лека атлетика

„Не се чувствам особено горд – за мен това не е постижение. Успех ще е, когато съм сред първите трима, дори на върха. Затова и петото място не ме удовлетворява – аз преследвам целите си докрай,“ коментира Божидар Саръбоюков при пристигането си в България след участието си на Световното първенство по лека атлетика в Токио.

21-годишният талант от Харманли завърши пети в скока на дължина с резултат от 8.19 метра – най-доброто класиране за български атлет в скоковите дисциплини на световно първенство на открито от 26 години насам, след сребърния медал на Ростислав Димитров в тройния скок през 1999 г. в Севиля.

„Имам още върху какво да работя психически. Физически знам колко подготвен бях и съм убеден, че мога да постигна резултати като тези на Фурлани. Но думите нямат тежест, ако не са подкрепени с действия. Лесно е да кажеш, че ще рискуваш… но това идва с опита. Никой от съперниците не ме плаши – по-скоро трябва да преодолея собствените си бариери. Ако съм здрав, ще продължа да тренирам упорито и вярвам, че истинските успехи тепърва предстоят,“ добави Саръбоюков.

За представянето си в Токио той и личният му треньор Димитър Карамфилов получиха премии от по 8000 лева от Българската федерация по лека атлетика. Чековете от името на президента Георги Павлов им бяха връчени лично от именития треньор Илиян Пищиков.

„Божидар изпълни абсолютно всичко, което бяхме заложили. Отстрани изглежда по-лесно, но е много напрегнато. Основната ни цел беше да направим силни първи опити, за да си осигурим място сред шестимата финалисти – и го постигнахме. Резултатът от 8.19 метра е сериозен, но честно казано очаквах и малко повече. Най-добрите му опити бяха с фаул, а за съжаление те не се измерват. Спрямо формата му преди шампионата, очаквах скок над 8.30 м. Но това е първият му финал на голям форум – пето място е изключително класиране за българската лека атлетика,“ заяви Карамфилов.

Тихомир Иванов втори на турнир в Италия

Българинът със скок 2.16 метра

Саръбоюков с трето място в Острава

Атлет №1 на България  Божидар Саръбоюков се класира трети в скока на дължина на международния турнир Czech Indoor Gala в Острова (Чехия)

Саръбоюков срещу елита в Острава

Европейският шампион в зала Божидар Саръбоюков ще премери сили с най-сериозните си опоненти в скока на дължина на престижния турнир Czech Indoor Gala в Острава (Чех) тази вечер.

България кандидатства за две европейски първенства по лека атлетика

България официално е кандидат за две от най-престижните европейски прояви по лека атлетика.

Най-бързата в света беше арестувана за шофиране с превишена скорост

Олимпийската шампионка по 100 м Ша'Кари Ричардсън беше арестувана и обвинена в шофиране с превишена скорост във Флорида, съобщава органите на реда в САЩ, цитирани от агенция АП.

Софийският маратон ще е на 11 октомври

Софийският маратон ще се проведе на 11 октомври, съобщиха организаторите на най-масовото спортно събитие в столицата.