Саръбоюков скочи за №3 в Европа

Саръбоюков скочи за №3 в Европа

Вижте подробности

Европейският вицешампион за юноши Божидар Саръбоюков е на трето място в континенталната ранглиста за сезона в скока на дължина в зала за мъже. Българинът, който спечели няколко медала от големи първенства за подрастващи до края на 2023 г., откри сезона със 7.87 м при победата си на турнира по лека атлетика „Академик” в София.

По-добър резултат тази зима на континента имат Джейми Гуера (Исп) и Марко Чеко (Хърв) – двамата със 7.91 м. Възпитаникът на Димитър Карамфилов, който вече се състезава при мъжете, е и шести в ранглистата на света за сезона. Над 8.00 м са постигнали само американците Айзък Граймс – 8.01 м, и Малкълм Клемънс – 8.00 м.

Личният рекорд на Саръбоюков в зала е 7.84 м от миналата година, като тогава той подобри и върховото постижение за юноши за България.

Божидар получи още едно признание за резултата си от първото си състезание за годината. Неговото постижение и това на Пламена Миткова на 60 м бяха обявени за най-силните резултати съответно при мъжете и жените на 53-ото издание на турнир „Академик”. Световната шампионка в скока на дължина за двойки от 2022 г. Миткова триумфира във финала на спринтовата дисциплина с личен рекорд от 7.43 сек.

НАПРАВИ ГО ОТНОВО! Мондо Дуплантис пак счупи световния рекорд и то у дома! (ВИДЕО)

Мондо Дуплантис изпълни заканата си и постави нов световен рекорд на Диамантената лига в Стокхолм

Ива Деливерска постави нов национален рекорд в бягането на 100 метра с препятствия за девойки

Деливерска триумфира на финала с 13.45 секунди

Отпадат дисциплини от Балканиадата по лека атлетика

Сменя се и градът домакин

Финансови причини отменят атлетическо състезание на Майкъл Джонсън

Последният турнир от веригата Големия шлем в Лос Анджелис няма да се проведе

Юсейн Болт отново на Диамантена лига

Спринтьорите Жулиен Алфред и Карстен Вархолм блеснаха в Диамантената лига в Осло

Пламена Миткова завърши пета на скок дължина в Кошице

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 направи само един успешен опит

Габриела Петрова и Тихомир Иванов със силно представяне на турнир в Италия

Турнирът се проведе в град Лука

Още две звезди в букета от бегачи в третото издание на TroyanRun

Това са световната и европейска вицешампионка по бокс Златислава Чуканова и световната вицешампионка по ски ориентиране за военни Антония Григорова

Над 260 деца стартират на Купа "Роза" в Казанлък

Състезнаието ще бъде в памет на лекоатлетката Петя Пендарева