Скандалната Кастер Семеня се завърна с победа

Скандалната Кастер Семеня се завърна с победа

Скандалноизвестната южноафриканска лекоатлетка Кастер Семеня спечели първия си старт, след като в продължение на почти една година бе лишена от правото да участва в лекоатлетически състезания поради съмнения за половата й принадлежност

Скандалноизвестната южноафриканска лекоатлетка Кастер Семеня спечели първия си старт, след като в продължение на почти една година бе лишена от правото да участва в лекоатлетически състезания поради съмнения за половата й принадлежност.

Младата бегачка прочула се с почти мъжката си физика не се бе състезавала в продължение на 11 месеца. В началото на месец юли Световната лекоатлетическа федерация й позволи отново да бяга при жените.
 
В четвъртък 19-годишната състезателка бе най-бърза в бягането на 800 метра на скромен турнир във финландския град Лапеенранта. Семеня спря хронометрите на 2:04.22 минути.
 
Атлетката сподели, че не й е било никак лесно да спечели с подобно време, особено след като не се е състезавала толкова дълго време. Най-доброто постижение на Семеня в коронната й дисциплина е 1:55.45 минути, като това време тя даде във финала на световното първенство в Берлин, където спечели златен медал, а също така и даде начало на полемиката около пола си.
Юсеин Болт отличи един от рекордите си

Най-бързият човек на планетата загатна за завръщане на пистата

Прокуратурата иска присъда за бащата на норвежкия лекоатлет Ингебригтсен

Световният шампион на 5000 метра Якоб Ингебригтсен свидетелства през март

Стоян Владков и Мая Русева спечелиха надпреварата на 21 км на маратона във Варна

При мъжете втори се нареди Наколай Кауфман

Турски атлети доминираха на турнир "Младост" в Русе

Състезателите от Турция доминираха на турнира по лека атлетика за юноши и девойки до 18 години "Младост" в Русе и записаха най-добрите резултатите на състезанието.

Рекордните над 2500 на старт в юбилейния Маратон Варна тази неделя

Атлети от 34 държави ще участват в 10-ото издание

Над 500 деца участват на лекоатлетическото състезание Darko Team Baby Cup

Адаптивен старт за деца с увреждания ще даде началото на турнира

Саръбоюков четвърти на Диамантена лига

Българинът със скок над 8 м

Кени Беднарек спечели спринта на 100 м в Маями

Силни постижения на турнира по лека атлетика

Лондон се прицели в домакинство на световно по лека атлетика

Великобритания продължава да бъде ключова дестинация за големи спортни събития