Сребро за Ваня Стамболова в Барселона (видео)

Сребро за Ваня Стамболова в Барселона (видео)

Невероятно бягане на българката и заслужен сребърен медал от 20-ото европейско първенство

Ваня Стамболова спечели сребърен медал на 400 м с препятствия на 20-ото европейско първенство по лека атлетика в Барселона (Испания).

Нашето момиче се представи великолепно на финала в дисциплината и заслужено взе сребърното отличие, завършвайки на второ място.

Европейската ни шампионка на 400 метра от Гьотеборг'06 и бронзова медалистка в същата дисциплина от Световното в зала, което се проведе в Доха'10 (Катар), прибави още едно отличие в кариерата си.

Златото спечели рускинята Наталия Антюх със страхотен резултат от 52,93 секунди. Ваня, която започна слабо бягането си тази вечер, но постепенно се изравни със съперничките си и остана зад Антюх. Стамболова завърши с резултат от 53,82, което е и национален рекорд за страната ни.

Бронзовото отличие стана притежание на Пери Шейкс Дрейтън (Великобритания) с 54,18 секунди.

Това бе 12-и медал за България от европейски първенства.
 

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.

Допълнителни бонуси за български атлети във верига маратони

Организаторите на четирите маратона в градовете Стара Загора, Варна, София и Бургас ще наградят със специални парични бонуси най-добрите български атлети в дистанциите 10 км, 21 км и класическата 42.195 км, съобщават от БФЛА.

Нови национални шампионати в календара на атлетиката

Няколко нови национални шампионати се включват в спортния календар на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) за 2026 година, обявиха от централата.