Тихомир Иванов раздели четвърто място на висок скок в Чехия

Тихомир Иванов раздели четвърто място на висок скок в Чехия

Тихомир Иванов раздели четвъртата позиция в скока на височина на турнира по лека атлетика "Златен шпайк" в Острава (Чехия). Българинът завърши с резултат 2.20 метра.

Иванов започна с 2.10 метра, преодолявайки височината от втори опит, след което пропусна на 2.15, за да скача за 2.20 метра. На тази граница 30-годишният българския състезател допусна една грешка, след което направи успешен опит.

При следващата височина от 2.24 метра пловдивчанинът направи три неуспешни опита. 

Равен резултат с този на българина записа Йеф Вермейрен от Белгия, който също записа два фаула при първите си скокове.

С резултат 2.20 състезанието завърши и Марко Фасиноти. Италианецът се класира на трето място в дисциплината, защото не беше правил грешни опити преди 2.24 метра.

Украинецът Дмитро Никитин се наложи над представителя на домакините Ян Щефела, въпреки че и двамата завършиха с равен резултат - по 2.24 метра. Никитин получи предимство, след като преодоля летвата още от първия път, докато Щефела се нуждаеше от три опита.

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Ива Деливерска на полуфинал на Евро 2025

Младата ни състезателка ще търси място във финала

Християн Касабов постави нов национален рекорд

Българинът се класира за полуфиналите на Евро 2025

Сияна Бръмбарова е финалистка на скок дължина

Младата българка ще се бори за златото

Георги Павлов с писмо до атлетическите клубове

Новоизбраният президент на БФЛА засегна важните теми