Тихомир Иванов участва в откриването на учебната година в Плевен

Тихомир Иванов участва в откриването на учебната година в Плевен

Олимпиецът Тихомир Иванов участва днес в тържеството по случай откриването на новата учебна година в първото у нас държавно спортно училище - "Георги Бенковски" в Плевен

Олимпиецът Тихомир Иванов участва днес в тържеството по случай откриването на новата учебна година в първото у нас държавно спортно училище - "Георги Бенковски" в Плевен. Той е негов възпитаник, а треньорът му Георги Гетов е учител по лека атлетика и в момента.

 
Тържествената церемония започна с издигане на националния трибагреник от Михаил Иванов - ученик в училището, републикански шампион по лека атлетика. Посрещнато бе тържествено училищното знаме. Най-добрите спортисти на училището за 2015 година се подредиха в челната редица на тържеството.
 
Специално внимание в ритуала беше отделено на лекоатлета Тихомир Иванов и неговия треньор Георги Гетов, които бяха аплодирани от всички за своя успех. Иванов получи подарък от най-малките ученици с пожелание да стане медалист в Токио. Олимпиецът бе поздравен лично от Областния управител на Плевен Ралица Добрева, от председателя на Общинския съвет Мартин Митев. 
 
В поздравленията си гостите отбелязаха, че Спортното училище "Георги Бенковски" е давало на Плевен и страната много поводи за гордост и един от последните е успехът на Тихомир Иванов, който с представянето си на олимпийския финал в скока на височина при мъжете в Рио да Жанейро се класира в призовата десетка. 
 
Директорът на учебното заведение Пламен Георгиев откри новата учебна година със символичното плисване на менче с вода.
 
Общо 380 ученици, които ще тренират по 10 вида спорт, прекрачиха училищния праг тази учебна година - повече от 90 са новоприетите.
София посреща 6000 бегачи на Wizz Air Sofia Marathon 2025

София се готви да посрещне над 6000 бегачи от повече от 60 страни в тазгодишното 42-о издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025.

Няма спирка: Дуплантис отново счупи собствения си рекорд! (ВИДЕО)

Арманд Дуплантис отново счупи световния рекорд по овчарски скок, след като прескочи летвата с 6.29 при втория си опит

България с разширен състав за СП по планинско и трейл бягане

Увеличаването на българското участие е резултат от ангажимента на Георги Павлов да подкрепя развитието на офроуд бягането в България

Посрещнаха с цветя и чекове най-добрите млади атлети от Европейското първенство в Тампере

Сребърният медалист в бягането на 110 метра с препятствия Християн Касабов и бронзовият на троен скок Зинга Барбоза Фирмино се завърнаха в София след Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 20 години в Тампере (Финландия).

Посрещат атлетите с премии

Медалистите от европейското първенство за юноши и девойки под 20 г. по лека атлетика се прибират тази вечер от Тампере, а на летище София ще бъдат посрещнати с премии. 

Дисквалификация донесе бронза за Зинга Фирмино в тройния скок!

Зинга Барбоза Фирмино остана само на 4 сантиметра от бронзовия медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки под 20 години в Тампере

Християн Касабов със сребро и национален рекорд на 110 метра с препятствия!

Християн Касабов продължи с великолепното си представяне и във финала на 110 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика в Тампере

Ива Деливерска аут от финала на 100 м с пр. на ЕП по лека атлетика

Ива Деливерска не успя да се класира за финала на 100 метра с препятствия на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.

Касабов е на финал на 110 м с пр. на Европейското по лека атлетика

Християн Касабов се класира за финала на 110 м с пр. на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 20 години в Тампере, Финландия.