Трима атлети покриха норматив за европейското в зала в Торино

Трима от водещите български атлети покриха нормативи за участие на Европейското първенство в зала от 6 до 8 март в Торино. Това стана по време на 40-ия турнир “Академик” в зала “Фестивална”, а щастливците са Момчил Караилиев, Николай Атанасов и Атанас Русинов, съобщи БФЛА.

В сектора за троен скок Момчил Караилиев спечели със 17,05 м, което е най-добър резултат в света за сезона. Той взе и специалния приз за Най-добър атлет на турнира.

Николай Атанасов триумфира в скока на дължина с 8,00 м, което го нарежда на второ място в световната ранглиста за 2009 г. Младокът Атанас Русинов остана втори със 7,91 м, но също взе виза за Евро’09.

При дамите най-силното постижение бе това на Петя Дачева в тройния скок, където спечели с 13,78 м.
Призовете за най-добър атлет и атлетка на турнира взеха Момчил Караилиев (троен скок) и Петя Дачева (троен скок).

Саръбоюков със сребро в скока на дължина в Австрия

Следващият старт на българина е на Балканския шампионат по лека атлетика в Измир

В Плевен: Над 800 участници в Маратона на приятелството

Те са от над 17 националности

Тихомир Иванов покри норматив за Европейското първенство

29-годишният атлет първо се справи с конкуренцията

Ружди Ружди с пета световна титла

Зам.-министър Стоян Андонов награди шампиони на лекоатлетически турнир „Нови звезди“