Цонко Цонев пред Novsport.com: Всичко върви перфектно

Цонко Цонев пред Novsport.com: Всичко върви перфектно

Над 400 души от 25 страни са тук, за да покажат най-доброто от себе си.

Тази сутрин в 9:30 стартира  една от най-големите лекоатлетически прояви в България за годината –  Международният маратон в Каварна, на който Novsport.com е официален медиен партньор. Той се състой от няколко кръга – републикански кръг, балкански кръг и международен кръг. Над 400 състезатели от 25 държави стартираха в тази огромна спортна изява. На лицензираното, от световната федерация, трасе. Novsport.com ви дава възможността да чуете ексклузивно интервю с кмета на Каварна Цонко Цонев, който е основен инициатор и организатор на събитието.

„Доволен съм. Събитието е много голямо много хора взеха участие. Всичко върви по перфектен план. Над 400 души от 25 страни са тук, за да покажат най-доброто от себе си. Около 60 души от всички, които са тук са професионални маратонци и са много опитни”, каза Цонев пред репортер на Novsport.com.

„Догодина трасето ще е лицензирано от IAAF и ще служи за квалификация за олимпийски игри, а това е единственото трасе в България, което може да служи за такива цели. Надявам се със всяка изминала година да идват все повече и повече хора и резултатите да стават по-добри и по-добри”, коментира още кметът.

Цонко не пропусна и да напомни за своя отбор, който се бори за влизане в „А” група и обясни, че тима го чакат два много важни мача. „В неделя играем със Спартак Пловдив и след това с Миньор Раднево. Ако ги победим може да очакваме отново да сме в „А” група.”

Интервюто с кмета на Каварна Цонко Цонев можете да чуете в прикачения аудио файл.

Пламена Миткова седма в Европа в скок на дължина

Българката направи най-добрия си скок от петия опит,

Лъчезар Вълчев спечели сребърен медал в тройния скок на Европейското до 23 години

Българинът преодоля 16.48 метра от третия опит

ИЗВЪНРЕДНО: Дисквалифицираха Саръбоюков на Европейското в Берген!

Божидар Саръбоюков бе дисквалифициран в дисциплината троен скок от Европейското първенство по лека атлетика за младежи и девойки до 23 години в Берген (Норвегия)

Саръбоюков със сребро в скока на дължина от Европейското по лека атлетика до 23 години

Българинът записа най-добро лично постижение за сезона и второ най-добро в кариерата си

Световна рекордьорка в маратона отстранена заради допинг

Рут Чепнгетич е временно със спрени права заради употреба на забранено вещество

Мощен Саръбоюков с първи резултат на финал в скока дължина на Европейското

Божидар Саръбоюков се класира за финала на скок дължина на еврошампионата при младежите под 23 години в Берген, Норвегияс опит от 8.13 – личен рекорд за сезона на открито.

Двама българи на полуфинал на 100 м на Европейското

Никола Караманолов и Христо Илиев се класираха за полуфиналите на 100 метра на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия).

Габриела Петрова с личен рекорд за сезона и 4-о място (ВИДЕО)

Габриела Петрова направи поредното си силно състезание в тройния скок през сезона и зае четвърто място на международния атлетически турнир в Бреша, Италия.

Саръбоюков здрав, тръгва на европейско

Седем български състезатели ще участват на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия)  от 17 до 20 юли.