Украинка със счупен нос след инцидент в сектора за хвърляне на диск

Украинка със счупен нос след инцидент в сектора за хвърляне на диск

Олимпийската шмапионка Сандра Перкович от Хърватия стана свидетел на инцидента и разказа случката

Украинката Наталия Семьонова е със счупен нос след нелеп инцидент, който й попречи да участва във финала в хвърлянето на диск на световното първенство по лека атлетика в Москва. Семьонова, бронзова медалистка от последното европейско първенство, бе ударена в лицето неволно от полякинята Занета Гланц. Гланц загрявала и имитирала хвърляне на уреда, когато без да иска ударила стоящата наблизо украинка. Олимпийската шмапионка Сандра Перкович от Хърватия стана свидетел на инцидента и разказа случката пред агенция Ройтерс.

"Бях близо до нея. Полската състезателка загряваше и я удари в лицето. Носът й е счупен. Когато видях какво стана, отидох да й помогна. Дадох й кърпата си и малко вода", каза хърватката, която е фаворитка за златото в дисциплината. Въпреки инцидента, 31-годишната Семьонова продължи участието си в квалификацията, но успя да направи само един успешен опит на скромните 55,79 метра, което я остави последна в нейната група.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.