Ваня Стамболова ще получи 12 000 лв. за бронза си от световното първенство в Доха

Ваня Стамболова ще получи 12 000 лв. за бронза си от световното първенство в Доха

След щателно разглеждане на нормативните документи на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) и получено на 17.03.2010 г. писмо от родната централа (БФЛА), Министерството на физическото възпитание и спорта извърши корекция в “Инструкцията за награждаване с парични средства от МФВС за постигнати призови класирания”.

След щателно разглеждане на нормативните документи на Международната федерация по лека атлетика (ИААФ) и получено на 17.03.2010 г. писмо от родната централа (БФЛА), Министерството на физическото възпитание и спорта извърши корекция в “Инструкцията за награждаване с парични средства от МФВС за постигнати призови класирания”.


Поправката засяга медалисти и призьори от световни и европейски първенства по лека атлетика в зала. В дисциплините, резултатите от които ИААФ признава като норматив за Олимпийски игри, те ще получават 100% от премиите, предвидени за шампионати на открито. Това са бяганията от 400 м нагоре, скоковете и тласкането на гюле. Призьорите в неолимпийските дисциплини като 60 м и 60 м с пр., ще бъдат премирани със 70% от паричните възнаграждения, предвидени за шампионати на открито.

След въведената корекция бронзовата медалистка на 400 м от световното първенство по лека атлетика в зала в Доха (Кат) Ваня Стамболова ще получи по инструкция държавна премия от 12 000 лв., а не 70% от тази сума (8400 лв.), съобщиха от Спортното министерство.

Напомняме, че в инструкцията за 2009 г., утвърдена от Държавната агенция за младежта и спорта (ДАМС), чийто правоприемник е МФВС, призьори от световни и европейски първенства по лека атлетика в зала и плуване на 25-метров басейн, получаваха 70% от премиите за класическите шампионати на открито и в 50-метров басейн.

 

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.

Допълнителни бонуси за български атлети във верига маратони

Организаторите на четирите маратона в градовете Стара Загора, Варна, София и Бургас ще наградят със специални парични бонуси най-добрите български атлети в дистанциите 10 км, 21 км и класическата 42.195 км, съобщават от БФЛА.

Нови национални шампионати в календара на атлетиката

Няколко нови национални шампионати се включват в спортния календар на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) за 2026 година, обявиха от централата.