Висока оценка за Стара Загора и България за световното по лека атлетика за хора с увреден слух

Висока оценка за Стара Загора и България за световното по лека атлетика за хора с увреден слух

Участие в първенството взеха 261 състезатели, от които 167 мъже и 94 жени

Стара Загора и България получиха висока оценка за провеждането на световното първенство по лека атлетика за хора с увреден слух. Шампионатът бе официално открит на 25 юни и приключи на 02 юли. Участие в първенството взеха 261 състезатели, от които 167 мъже и 94 жени. 119 бяха официалните лица придружаващи състезателите –лекари, масажисти, ръководители на отбори. Общо 37 от заявилите участие 39 страни изпратиха свои представители на първенството на  планетата.

„По време на първенството видяхме изключително високо ниво на съдийство от страна на  българската федерация по лека атлетика. Състезанието бе много добро. Записани бяха три световни рекорда, подобрени бяха около осем от върховите постижения на подобни шампионати. Това е по-малко отколкото на дефлимпикс София 2013, но въпреки това нивото бе много високо. Броят на участниците пък бе по-голям от този на световното първенство в Торонто през 2012 г.“, заяви техническият директор по лека атлетика на Международния комитет за спорт на глухите Ричард Пиърс.



„Благодарности за съдействието на община Стара Загора и Министерството на младежта и спорта. Получихме изключително отношение от страна на кмета на Стара Загора Живко Тодоров и заместник кмета Красимира Чахова. Условията за състезатели и гости на турнира бяха перфектни. Благодарности и към министър Красен Кралев и неговото отношение. Именно заради тях получихме висока оценка за проведения шампионат както от генералният секретар на Международния комитет за спорт на глухите Дмитрий Ребов, така и от техническия директор по лека атлетика на Международния комитет за спорт на глухите Ричард Пиърс“, заяви президентът на родната федерация Николай Николов.

„Най-голямата радост за нас бе световната титла на Елена Узунова. Супер доволни сме от нейното представяне. Другата ни участничка Надка Начова е едва на 16 години, за първи път участва при мъже и жени и на международно състезание така че седмото й място на 100 м с препятствия е добро начало“, допълниха още от ръководството на спортната федерация на глухите в България.

Пловдив може да стане международен център на леката атлетика

Това заяви президентът на БФЛА Георги Павлов

БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.

Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой