Взимат златния медал на олимпийски шампион заради допинг

Взимат златния медал на олимпийски шампион заради допинг

Олимпийският шампион на 1500 метра от игрите в Пекин 2008 - Рашид Рамзи (Бахрейн) е уличен в употреба на допинг и златният му медал ще бъде отнет, съобщи Ройтерс. Рамзи е един от спортистите, които по-рано тази година бяха уличени в употреба на допинг след повторно отваряне на допинг пробите от игрите в Пекин.

Олимпийският шампион на 1500 метра от игрите в Пекин 2008 - Рашид Рамзи (Бахрейн) е уличен в употреба на допинг и златният му медал ще бъде отнет, съобщи Ройтерс. Рамзи е един от спортистите, които по-рано тази година бяха уличени в употреба на допинг след повторно отваряне на допинг пробите от игрите в Пекин.   

Както е известно Международният олимпийски комитет (МОК) и Световната антидопингова агенция (УАДА) обявиха малко след Олимпиадата, че е разработен още по-надежден метод за откриване на изкуствения кръвен допинг и запазените допинг проби бяха ретествани. След повторното отваряне на допинг пробите в началото на тази година бе открито наличието на изкуствения кръвен допинг СЕРА (разновидност на ЕПО). Очаква се по-късно днес от МОК да разпространят официално изявление по случая.
 

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас

Поканиха всички деятели по лека атлетика на Общото събрание на БФЛА

Избраният за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) през август Георги Павлов покани всички деятели и представители на клубове от страната да присъстват на Общото изборно събрание на централата на 8 ноември (събота) от 14:30 часа в частното международно училище "Свети Георги" в София.

Служители откраднали над 1,5 млн. евро от Световната атлетика

Световната атлетика съобщи в четвъртък, че е открила системни кражби от служители на организацията, които в рамките на няколко години са достигнали до над 1,5 милиона евро.

Допълнителни бонуси за български атлети във верига маратони

Организаторите на четирите маратона в градовете Стара Загора, Варна, София и Бургас ще наградят със специални парични бонуси най-добрите български атлети в дистанциите 10 км, 21 км и класическата 42.195 км, съобщават от БФЛА.

Нови национални шампионати в календара на атлетиката

Няколко нови национални шампионати се включват в спортния календар на Българска федерация лека атлетика (БФЛА) за 2026 година, обявиха от централата.

Диамантената лига с удвоен награден фонд през 2026 г.

Удвоени премии очакват атлетите в 17-ото издание на Диамантената лига.

Иво Балабанов и Девора Аврамова са шампионите на България по крос кънтри

Иво Балабанов и Девора Аврамова станаха шампиони на България по крос кънтри на първенството, което се проведе в Пирдоп.

Саръбоюков е подгласник на Изгряващата звезда на Европа

Полякът Хуберт Трошчанка беше избран за "Изгряваща звезда" на Европейската атлетика, а Божидар Саръбоюков и Матео Сиоли са подгласници.