Юсейн Болт бяга 150 метра за 15,28 в дебютното издание на турнира Нитро

Юсейн Болт бяга 150 метра за 15,28 в дебютното издание на турнира Нитро

Това бе единственият индивидуален старт за сприньора от Ямайка по време на тридневния турнир и негов първи от началото на годината

Осемкратният олимпийски шампион Юсейн Болт демонстрира отлична форма по време на дебютното издание на турнира Нитро по лека атлетика, който се проведе в Мелбърн. Световният рекордьор на 100 и 200 метра спечели бягането в неофициалната дисциплина 150 метра с време 15,28 секунди.

Това бе единственият индивидуален старт за сприньора от Ямайка по време на тридневния турнир и негов първи от началото на годината. 

Болт помогна и на Отбора на звездите да спечели смесената щафета на 4 по 100 метра. Болт бяга на втори пост и пое щафетата от своя сънародник и бивш световен рекордьор Асафа Пауъл, като двамата помогнаха на международния отбор да изпревари домакините от Австралия в комплексното класиране.

"Доволен съм. Казах, че ще спечелим и го направихме", каза Болт, който изпълняваше ролята на капитан и треньор на Отбора на звездите.

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство

Георги Павлов: Три месеца, в които не говорих за посоки – показах ги

Избраният за председател на Българска федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов направи равносметка за свършеното от него през изминалите три месеца начело на организацията.

Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на БФЛА

Кандидатът за президент на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Иван Колев се ангажира да увеличи значително бюджета на централата през следващите две години за подпомагане развитието на българската атлетика и постигането по-силни резултати, особено сред младите състезатели.

Наказаха за допинг по-бърз от Юсейн Болт

Американски спринтьор, който преди време подобри дългогодишен рекорд на Юсейн Болт, получи четиригодишно наказание, което поставя под сериозно съмнение олимпийското му бъдеще.

Повече от 1500 души ще стартират в Бургаския маратон

Сериозни бонуси за общо 22 600 лева ще бъдат разпределени по време на предстоящия тази неделя Маратон Бургас