Юсейн Болт оглавява списъка за лекоатлет на годината

Юсейн Болт оглавява списъка за лекоатлет на годината

Международната асоциация на лекоатлетическите федерации обяви имената на петимата лекоатлети, който ще се борят за званието „Атлет на годината”

Международната асоциация на лекоатлетическите федерации обяви имената на петимата лекоатлети, който ще се борят за званието „Атлет на годината”.
 
Очаквано на първо място в списъка стои ямаецът Юсейн Болт, като компания ще му прави неговият колега и конкурент Тайсън Гей от САЩ. След тях са многократният олимпийски и световен златен медалист Кенениса Бекеле от Етиопия, копиехвъргачът от Норвегия Андреас Торкилдсен и австралиецът и състезател в овчарския скок Стивън Хукър.
 
Последните 12 месеца бяха истинска въртележка за Болт. На Игрите в Пекин и световното в Берлин този август спринтьорът шест златни отличия в бягането на 100, 200 и 4х100 метра. От немската столица Болт си тръгна с два световни рекорда.
 
На световното Бекеле спечели бяганията на 5 и 10 км. Торкилдсен и Хукър също станаха световни шампиони в дициплините си.
 

Победителят ще бъде обявен на 22 ноември. В гласуването ще участват 1799 представители на различните структури на асоциацията. 

Габриела Петрова не успя да преодолее квалификациите в Токио

Тя завърши на 14-о място в пресявките

Заместник-министър Димитър Георгиев направи първа копка на ремонт и модернизация на лекоатлетическата писта във Враца

„Спортната инфраструктура е ключов фактор за развитието на спорта във всяка община", каза той

Мондо Дуплантис учи шведски заради годеницата

Световният рекордьор в овчарския скок Арманд "Мондо" Дуплантис е получил допълнителна мотивация, за да научи шведски език.

Дитаджи Камбунджи изненада фаворитките на 100 м с пр.

Представителката на Швейцария Дитаджи Камбунджи смая звездната конкуренция, печелейки спринта на 100 метра с препятствия при жените на Световното първенство по лека атлетика в Токио (Япония) с национален рекорд от 12.24 секунди.

Титла и 14-и световен рекорд за Арманд Дуплантис в овчарския скок

Арманд Дуплантис спечели трета поредна световна титла в овчарския скок на открито.

Саръбоюков критичен и след успешните квалификации

Финалът е в сряда

Саръбоюков преодоля квалификациите в Токио

абриела Петрова стартира последна от българите във вторник

Най-бързата за сезона отказа 200 м на световното първенство

Джулиън Алфред има травма в бедрото

Историческа победа за Танзания за атлетическия маратон

Алфонс Симбу спечели драматично финала в маратона при мъжете на Световното първенство по лека атлетика в Токио, след като победи с фотофиниш на финала германеца Аманал Петрос.