Юношите на Литекс мачкат Берое с 5:0

Зажаднели за футбол, момчетата на Николай Димитров разгромиха като домакин с 5:0 Берое в първата си официална среща тази пролет

Юношите на Литекс стартираха повече от убедително пролетния полусезон в първенството на елитната група до 17 години. Заради продължителните ангажименти на петима национали в евроквалификациите, „оранжевите“ започнаха шампионата със закъснение от два кръга. Зажаднели за футбол, момчетата на Николай Димитров разгромиха като домакин с 5:0 Берое в първата си официална среща тази пролет. С два гола за безапелационния успех се отчете Георги Минчев. Точен мерник показаха и съотборниците му Десподов, М. Здравчев и Георгиев.

Литекс реши изхода на двубоя още до почивката, повеждайки с 4:0. С ранен гол в 7-ата минута Десподов откри, засичайки центриране на Мартин Здравчев. Малко по-късно нападателят Георги Минчев покачи с технично изпълнен пряк свободен удар. Същият не сбърка и в 38-ата минута, когато се разписа хладнокръвно след извеждащ пас на Десподов. Преди това Здравчев също се нареди сред голмайсторите, поразявайки вратата с шут от границата на пеналта.

След почивката ловешките таланти продължиха с надмощието си на терена. Вратарят на гостите обаче бе на висота и спаси два чисти гола след удари на Минчев. В 65-ата минута влезлият като резерва Сашо Герогиев оформи крайното 5:0 след самостоятелен пробив.

Литекс запазва отлични шансове за атака на върха в класирането. В момента ловчанлии изостават на осем точки от водача Славия, но имат два мача по-малко, както и директен сблъсък с „белите“ у дома.

„Като за първи мач тази пролет съм доволен от старанието на всички момчета. Трябва да се има предвид обаче, че в пълен състав се събрахме едва преди три дни, когато се прибраха националите, които дълго време бяха на лагер. Все пак се получиха много добри неща, особено през първото полувреме“, заяви Николай Димитров.

Съставът на Литекс: Ангелов, Мицаков, Къснеделчев, Гълъбов, Алексов (60-Стефанов), Даскалов (68-Юмер), Желев (70-Гюрсез), Бояджиев (50-Георгиев), М. Здравчев, Десподов, Минчев

Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига