10-та поредна победа за футболния отбор на МФ

10-та поредна победа за футболния отбор на МФ

След снощната победа на футболния тим на МФ над колегите си от Министерски съвет с 14-7, финансистите записаха легендарната десета поредна победа

Ето, че мечтите стават реалност. След снощната победа на футболния тим на МФ над колегите си от Министерски съвет с 14-7, финансистите записаха легендарната десета поредна победа. Едва ли някой е предполагал, че това може да стане факт, но вярата в собствените сили, неимоверната помощ на достатъчно голям брой колеги и искрената подкрепа на ръководството на тази институция направиха този грандиозен успех да стане факт. През тези 10 победи не малко момчета играха за футболния тим на МФ. Във всичките двубои, обаче само двама записаха пълно участие - безспорният голмайстор Велин Пеев и човекът с най-много голови асистенции Кирил Евтимов. Те бяха дейно подпомагани от мотора на отбора Ники Милев (9 мача), Иво Соколов (8 мача), Дани Миланов (7 мача), Людмил Марков (6 мача), Станислав Славов, Христо Камарски и др. Във всеки един двубой, винаги имаше и публика от страна на МФ, което прави начинанието още по приятно и отговорно.

Снощната победа стана действителност след мъжка игра от страна на МФ, чийто състав бе: Кирил Евтимов (д-я „Национален фонд”), Велин Пеев (д-я „Икономическа и финансова политика”), Христо Камарски (д-я „Оперативна програма „Административен капацитет”), Станислав Славов (д-я „Национален фонд”), Николай Милев (д-я „Финанси и управление на собствеността”) и Даниел Миланов (д-я „Национален фонд”). Старите им познайници от МС започнаха агресивно и през първите 15 минути нанесоха не малък брой точни удари, но започналият на вратата Дани Миланов се справяше отлично. Малко след този хаотичен натиск от страна на МС логичното се случи и след вихрена контраатака останалият непокрит Кирил Евтимов реализира първото попадение за МФ след хладнокръвен завършек. От тук нататък мачът потъна в познатото русло, а именно опонентът да атакува, а МФ да бележи. Не след дълго, чрез хеттрик на Велин Пеев и ответен гол на капитана на МС Павел Иванов, възпитаниците от „Г.С. Раковски 102” взеха солиден аванс. Това статукво се запази и до почивката, когато след още голове на Пеев и Кирил Евтимов, резултата набъбна на 7-2 в тяхна полза.

През втората част МС се опита да се върне в битката, основно чрез лидерите си Павел Иванов, Сашо Мемов, Радо Миланов и Федя Салмов, но безуспешно. Крайно обиграни, момчетата от МФ с ледено търпение изчакваха грешките на съперника и нижеха гол след гол. Важно е да се отбележи, че всички играчи на МФ опитаха вкуса на гола, като особено запомнящ се бе този на Станислав Славов-Фара, който пробяга целия терен, за да вкара попадение след ювелирен пас на Пеев. Това доказа сплотеността на отбора на МФ, в който всички са като едно цяло и като един юмрук. В крайна сметка финалният резултат бе закован на 14-7 - победа дошла срещу достоен противник, който ще потърси реванш в най-скоро време. Очарователното бе, че над 20 човека подкрепяха МФ и още дузина МС, които накрая се събраха заедно да обсъдят изминалия мач.

Тимът на Министерството на финансите благодари на абсолютно всички, които вярват в него, които са опора и поощряват да продължават тази традиция и да вървят напред! „Отново сърдечно благодарим на всички, които отделиха ценно време и внимание да бъдат съпричастни към нашата кауза и инициатива“, отбелязват победителите от МФ.

Рисуват графити с варненски спортни легенди на ключови места в града

Има налични 20 000 лв. финансов ресурс за изпълнение на тази идея, посочи зам.-кметът Илия Коев.

Партньор на БФС подкрепи кампанията "Заедно за децата"

Мащабното събитие ще се състои на 2-3 септември на стадион “Юнак” в София

Хората, родени в тези месеци, имат много късмет в живота

Някои хора сякаш са родени под щастлива звезда. Все им се случва да се окажат на правилното място в правилното време, срещат точните хора и животът им поднася малки чудеса почти всеки ден. Но, разбира се, нищо не е случайно!

Левски поздрави Чиликов

Левски поздрави Георги Чиликов. Нападателят днес навършва 47 години.

Изкуствен интелект пази тенисистите в социалните мрежи

Най-добрите тенисисти са били защитени от над 162 000 коментара в социалните мрежи, съдържащи "сериозни" обиди през първата година на инициативата на АТП за безопасен спорт, задвижвана от изкуствен интелект, съобщиха от организацията.

Бончо Генчев: Избягах от България след разговор с Илия Павлов (ВИДЕО)

Бившият нападател се върна към началото на футболния си път

Вуелтата - третата колоездачна обиколка или нещо повече?

Любопитна информация за Вуелтата преди нейното начало

Карлос Насар замени гимнастичка с волейболистка

Световният рекордьор залитна по състезателка на ЦСКА

Фронтменът на Iron Maiden се състезава на турнира по фехтовка

Брус Дикинсън винаги е бил известен не само с това, че е водещ вокалист на британската рок група Iron Maiden, но и с широк спектър от възможности като пилот-авиатор, историк, както и с дълбоката си любов към фехтовката.